Vojvoda Dávid marad Székesfehérváron; Polgár Judit egyengeti Gaál Zsóka útját

S. T. J.S. T. J.
2023.05.01. 23:03
A Nemzeti Sport keddi számából ajánljuk:

Május elsején volt 75 esztendős Varga István, aki 1990-ben bajnoki címet nyert az Újpesti Dózsa futballcsapatával. A tréner lapunknak adott interjúban arról is mesélt, hogy az aranyéremről döntő utolsó fordulónak úgy mentek neki, hogy már tudta, a következő idényben nem ő lesz a csapat edzője. Az sem volt titok, hogy a legendás Várhidi Pált akarják a helyére vinni. Ám a lilák bajnokok lettek, a klub elnöke, Hólya István behívatta a vezetőedzőt, és azt kérte, ne törődjön azzal, mit mondanak a szakosztálynál, maradjon. Varga István azonban távozott, igaz, az utódja Kovács Ferenc lett.

Két évvel meghosszabbította az Alba Fehérvárral fennálló szerződését Vojvoda Dávid. A válogatott kosárlabdázó számára rövid időn belül ez már a második jó hír, hiszen három év után lezárult a volt menedzserével, Vinkó Lászlóval vívott jogi csatája is. A Nemzeti Sportnak adott interjúban a játékos elmondta: ebben az időszakban végig ott volt a fejében, hogy miként fog megoldódni ez a kínos helyzet, ezért nem tudott csakis a kosárlabdázásra koncentrálni. Nem volt jó érzés számára, amikor az egyik meccs előtt egy e-mailből tudta meg, hogy nem szerepelhet a válogatottban.

A hazai sakkozás kimagasló ígéretének, a 15 éves Gaál Zsókának útját minden idők legjobb női játékosa, Polgár Judit is egyengeti. A kétszeres női sakkolimpiai bajnok – aki 1989-től 2015-ig folyamatosan vezette a női világranglistát – felfigyelt az ajkai reménységre, és már hat éve követi, segíti az alapítványán keresztül is Gaál pályafutását. Polgár Judit Junior mellékletünkben arról is beszélt, hogy Zsóka szerinte jelenleg a korosztályában a világ öt legjobb játékosának egyike, ám az a jövőben dől el, milyen ütemben tud fejlődni.