Major Veronika a 40 vegyes számban aratott vasárnapi sikerét követően kedden a junior futócéllövők 20+20 lövéses versenyét is megnyerte a moszkvai légfegyveres Európa-bajnokságon.
A mindössze 16 éves sportlövő a 40 lövéses alapversenyt 372 körös eredménnyel első helyen zárta, az éremmérkőzések során pedig előbb az örmény Lilit Mkrtcsjant győzte le 6:3-ra, majd az aranyéremért rendezett meccsen 6:2-re nyert az ukrán Darja Roznyatovszka ellen.
A moszkvai Eb keddi napján korábban férfi légpuskában Sidi Péter volt a legjobb magyar 11. helyével, míg női légpisztolyban Tobai-Sike Renáta, aki 19. lett.
A szerdai záró napon két olimpiai szám, a női légpuska és a férfi légpisztoly küzdelmeit rendezik meg az Eb-n.
Legfrissebb hírek

Készen áll a magyar sportlövőcsapat a kairói kalandra
Egyéb egyéni
2025.10.30. 16:50

Sportlövészet: új magyar világcsúcs és hat vb-érem
Egyéb egyéni
2025.10.30. 10:46
Ezek is érdekelhetik





