Golf: Spieth elképesztő játéka továbbra is Woodsét idézi

2016.01.11. 17:56
Gyakran ismétlődő pillanat: Jordan Spieth elégedett egy ütésével (Fotó: Jordan Spieth Official)
Napjaink legjobb golfozója úgy kezdte az új évet, ahogyan a számára öt tornagyőzelmet hozó legutóbbit abbahagyta: az amerikai Jordan Spieth rekordkönyvekbe kívánkozó sikert aratott az 5.9 millió dollár összdíjazású hétvégi kapaluai versenyen.

A hagyományos évnyitó Bajnokok Tornáján az előző esztendő PGA Tourjának tornagyőztesei, azaz elvileg a világ legjobb formában lévő golfozói vehetnek részt. Szakértők szerint évtizede nem gyűlt össze olyan erős mezőny ezen a viadalon, mint most, de ez nem zökkentette ki Jordan Spieth-t: óriási fölénnyel, nyolcütésnyi előnnyel győzött.

Spieth-nek harminccal kevesebb ütésre volt szüksége a győzelemhez, mint amennyi a négyfordulós versenyen elvárt ütésszám volt – rajta kívül csak egyvalaki, Ernie Els ért el ilyen kiváló eredményt 72 lyukas PGA Tour-versenyen, még 2003-ban, ugyanitt.

A világelső Spieth 22 évesen hét diadalnál tart a PGA Touron – az 1970-től számított időszakban ilyen fiatalon csak Tiger Woodsnak volt ilyen sok győzelme. Az alaposabb összevetés azonban a sérülései miatt rengeteget kihagyó, ezért manapság csak a világranglista 420. helyén keresendő Tigernek kedvez: neki 38 versenyt kellett megvívnia profiként a hét győzelemhez, Spieth-nek 77-et.

Az idén a golf is szerepel a nyári olimpia programján, és bár messze még a rajt, ha nem jön közbe semmi, alighanem Spieth lesz az egyik favorit Rio de Janeiróban.