Párizs 2024: nyolcadik a magyar vegyes váltó a triatlonosok tesztversenyén

2023.08.20. 11:36
A nyolcadik helyen végzett a magyar csapat vegyes váltóban a triatlonosok párizsi olimpiai tesztversenyén.

Ahogy szombaton, a paratriatlon-versenyen, úgy vasárnap sem volt teljes a program, a Szajna rossz vízminősége miatt az úszást nem bonyolították le. A váltótagoknak így egyenként 1,35 kilométert kellett futniuk, majd 5,8 kilométert kerékpározniuk, végül újabb 1,8 kilométert futniuk. Ezalól az első csapattagok voltak kivételek, akik az első futásnál csak 900 métert teljesítettek, hogy a III. Sándor hídról lehessen elindítani a mezőnyt.

A Faldum Gábor, Kuttor-Bragmayer Zsanett, Lehmann Csongor, Kropkó Márta összeállítású csapat 45 másodperccel maradt el a győztestől – a viadal honlapja szerint. A második helyen a britek, a harmadikon a belgák végeztek.

Két hete nem rendezték meg a nyílt vízi úszók világkupa-küzdelmeinek párizsi versenyét, mert a hatalmas esőzés miatt jelentősen romlott a Szajna vízminősége. Vasárnap így már harmadik alkalommal kellett módosítani a kiírást egy adott versenyen.

Tony Estanguet, a párizsi játékok szervezőbizottságának elnöke ugyanakkor hangsúlyozta, nincs B-terv, nincs lehetőség arra, hogy áthelyezzék az olimpián a triatlont és a nyílt vízi versenyeket.

A női és a férfi triatlontesztversenyt csütörtökön és pénteken még a terveknek megfelelően meg tudták megrendezni. Az első napon Kuttor-Bragmayer Zsanett nem ért célba, a futás során kiszállt, majd másnap Faldum Gábor a 12., Bicsák Bence a 19., Lehmann Csongor a 23., míg Dévay Márk a 40. helyen végzett a 1,5 kilométer úszásból, 40 kilométer kerékpározásból és 10 kilométeres futásból álló erőpróbán.