Birkózás: két magyar aranyérmes az egyetemi vb-n

MTI MTIMTI MTI
2014.07.11. 21:17
Barka Emese csütörtöki győzelmét követően pénteken a kötöttfogású Lőrincz Tamás és Németh Iván is aranyérmet nyert a Pécsen zajló egyetemi birkózó-világbajnokságon.

A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint az olimpiai ezüstérmes, háromszoros Európa-bajnok Lőrincz a papírformának megfelelően magabiztos birkózással nyerte meg a 71 kilogrammosok küzdelmeit orosz, török majd végül amerikai rivális fölényes legyőzésével.

A 98 kg-ban szereplő Németh Iván orosz, kazah és török vetélytárs ellen nyert, így ő is a dobogó legtetejére állhatott fel a pécsi Lauber Dezső Sportcsarnokban.

Madarasi Gábor szintén jó teljesítményt nyújtott pénteken, s bronzéremmel zárta a 80 kilósok küzdelmeit.

Legfrissebb hírek

Gyász: tragikus hirtelenséggel elhunyt a birkózó Németh Zsanett

Birkózás
56 perce

Egyetemi világbajnokot ünnepel a magyar muaythai

Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:49

Lévai Tamás nyerte a klasszisok csatáját kötöttfogású 87 kilogrammban

Birkózás
2026.06.13. 20:41

Lőrincz Tamás: Meg kell védeni az értékeinket!

Egyéb egyéni
2026.06.02. 08:14

Lőrincz Tamás indul a Magyar Birkózók Szövetsége elnöki posztjáért

Birkózás
2026.06.01. 09:21

Birkózás: lemondott Németh Szilárd, az MBSZ elnöke

Birkózás
2026.05.29. 11:38

Bahrein helyett Kazahsztánban rendezik meg az idei birkózó-vb-t

Birkózás
2026.05.22. 19:01

Ligeti Richárd: Hiszek abban, hogy a munkám eredményes lehet

Birkózás
2026.05.16. 10:11
Ezek is érdekelhetik