Birkózás: két magyar aranyérmes az egyetemi vb-n
Barka Emese csütörtöki győzelmét követően pénteken a kötöttfogású Lőrincz Tamás és Németh Iván is aranyérmet nyert a Pécsen zajló egyetemi birkózó-világbajnokságon.
A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint az olimpiai ezüstérmes, háromszoros Európa-bajnok Lőrincz a papírformának megfelelően magabiztos birkózással nyerte meg a 71 kilogrammosok küzdelmeit orosz, török majd végül amerikai rivális fölényes legyőzésével.
A 98 kg-ban szereplő Németh Iván orosz, kazah és török vetélytárs ellen nyert, így ő is a dobogó legtetejére állhatott fel a pécsi Lauber Dezső Sportcsarnokban.
Madarasi Gábor szintén jó teljesítményt nyújtott pénteken, s bronzéremmel zárta a 80 kilósok küzdelmeit.
Legfrissebb hírek

Egyetemi világbajnokot ünnepel a magyar muaythai
Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:49

Lőrincz Tamás: Meg kell védeni az értékeinket!
Egyéb egyéni
2026.06.02. 08:14

Birkózás: lemondott Németh Szilárd, az MBSZ elnöke
Birkózás
2026.05.29. 11:38

Ligeti Richárd: Hiszek abban, hogy a munkám eredményes lehet
Birkózás
2026.05.16. 10:11
Ezek is érdekelhetik




