Öttusa vk: óriási az érdeklődés a kecskeméti verseny iránt

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2014.03.18. 14:14
A világ legjobb öttusázóit várják a szervezők az április 30. és május 4. közötti kecskeméti világkupa-fordulóra.

„Európában csak ezt az egy világkupaversenyt rendezik az idei sorozatban, ezért óriási az érdeklődés” – jelentette be Simóka Bea, a hazai szövetség (MÖSZ) alelnöke a versenyzőknek elhelyezést biztosító Four Points Sheraton Kecskemét Hotelben tartott keddi sajtótájékoztatón, ahol aláírták a MÖSZ és a város közötti együttműködési megállapodást. Simóka Bea, a hazai szövetség (MÖSZ) alelnöke a versenyzőknek elhelyezést biztosító Four Points Sheraton Kecskemét Hotelben tartott keddi sajtótájékoztatón, ahol aláírták a MÖSZ és a város közötti együttműködési megállapodást.

Molnár Gábor versenyigazgató elmondta, hogy Budapest kapta a rendezési jogot, majd amikor Kecskemét került képbe új pályázatot akart kiírni a nemzetközi szövetség (UIPM). Az UIPM elnöke azonban elégedetten nyilatkozott, amikor meglátogatta a helyszínt – hangsúlyozta.

Előreláthatóan 31 országból érkeznek majd versenyzők, a nőknél és a férfiaknál egyformán 80-90 indulóra számítanak. A MÖSZ versenyigazgatója kiemelte: óriási könnyebbség, hogy a szálló közelében találhatók a versenyhelyszínek.

Zombor Gábor, Kecskemét polgármestere arról beszélt, hogy a bokszgála után, amelyen Erdei Zsolt a búcsúmeccsét vívta, ismét kiemelkedő sporteseményt rendez Kecskemét. Reményét fejezte ki, a verseny hozzájárul ahhoz, hogy több fiatal kapjon kedvet a sportoláshoz Kecskeméten.

Martinek János, a szövetség megbízott főtitkára megemlítette, hogy nagyon sok országban vett részt versenyeken, de ilyen kifogástalan szállodában és ilyen kiváló környezetben még nem volt. Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány emlékeztetett rá, hogy a kecskeméti versenyen lehet majd utoljára pontot szerezni a világkupadöntő előtt.

„Régen, 1996-ban nyertünk legutóbb itthon világkupát, Kecskeméten magyar győzelmet szeretnénk” – tette hozzá.

A vk-sorozat február-márciusban Acapulcóban kezdődött, de rendezési hiányosságok miatt – többek között azért, mert alkalmatlan lovakat biztosítottak a szervezők –, félbeszakadt a verseny. A második viadalt április elején Kairóban rendezik, minden bizonnyal nem a teljes nemzetközi élmezőny számára, a bizonytalan belpolitikai helyzet miatt ugyanis több ország küldöttsége távolmarad. Április közepén a kínai Csengtuban talán már teljes versenyre kerülhet sor, az azt követő kecskemétin pedig még inkább. A vk-döntőre az egyesült államokbeli Sarasotában kerül sor június elején.

Legfrissebb hírek

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 11. rész, Martinek János

Egyéb egyéni
2025.09.10. 17:18

Gyenesei Leila: Óriási versenyt nyertünk meg az öttusa-vb rendezési jogáért

Egyéb egyéni
2025.09.10. 16:55

Guzi Blanka: A világ mázlistája vagyok, hogy ilyen jó életem van!

Egyéb egyéni
2025.09.02. 09:21

Belák János: Ilyen eredményre van szüksége a magyar öttusának

Egyéb egyéni
2025.09.02. 07:35

Öttusa-vb: egyiptomi arany a férfiaknál, Szép remek laser runnal 5. Kaunasban

Egyéb egyéni
2025.08.30. 15:20

Öttusa-vb: Kiütközött a kényszerszünetemből fakadó edzéshiány – Bőhm

Egyéb egyéni
2025.08.30. 12:22

Öttusa: Magyarország nyerte el a 2027-es világbajnokság megrendezésének jogát

Egyéb egyéni
2025.08.29. 14:30

Öttusa-vb: Bauer Blanka semmissé tette a 0–8-as kezdést vívásban; Guzi Blanka elsőre azt hitte, eltört az ujja

Egyéb egyéni
2025.08.29. 11:12
Ezek is érdekelhetik