„A gyúró gyógyítani akar, az orvos csapatot összeállítani, az edző a marketinggel és a pénzügyekkel foglalkozni, az elnök pedig a mérkőzések szünetében taktikai tanácsot adni.” | |
„A gyúró gyógyítani akar, az orvos csapatot összeállítani, az edző a marketinggel és a pénzügyekkel foglalkozni, az elnök pedig a mérkőzések szünetében taktikai tanácsot adni.” |
Annál nagyobb kárt tesznek viszont a fiatalokban azok a szülők, akik egészségtelen ételeket adnak nekik, vagy gyakran csak pénzt, hogy erre költsék (a gyorséttermek kínálatán át a mértéktelen csokoládémennyiségig). Dr. Téglásy György, a Sportkórház főorvosa szerint:
„Ha gyerekkorban nem alakul ki a helyes táplálkozás szokása, felnőttként már nagyon nehéz változtatni rajta."
A Válogatott Kereteket Ellátó Szolgálat vezetője az olimpiai aranyak mögötti egészségügyi háttérről is beszélt. Mint mondta, a kimagasló sikerek mögött nagy csapatmunka áll, ami azt jelenti, hogy mindenki a saját dolgával foglalkozik. Mert különben „a gyúró gyógyítani akar, az orvos csapatot összeállítani, az edző a marketinggel és a pénzügyekkel foglalkozni, az elnök pedig a mérkőzések szünetében taktikai tanácsot adni." Ezzel a magyar sport egyik legnagyobb betegségéről adott diagnózist.
London olimpiai bajnokai előtt Sydney olimpiai bajnoka, a vízilabdázó Varga I Zsolt lépett a sok érdeklődő elé a TF aulájában. A juniorválogatott másodedzője az FTC-nél kidolgozott életmódmodell bemutatása mellett a hazai póló utóbbi éveinek egyik nagy hibáját is megemlítette. Az, hogy minden szinten elmaradtak a sikerek, annak is a következménye, hogy:
„Vízilabdában elaludtunk, azt gondoltuk, mivel a világ legjobbjai vagyunk, nekünk nem kell tanulnunk senkitől. Technológiában két éven belül lemarad valaki, ha nem fejleszt, és nem szedi össze közben a világ minden tudását."
ARRÓL A NEVELŐMUNKÁRÓL, AMI GYURTA DÁNIELT, PARS KRISZTIÁNT ÉS SZILÁGYI ÁRONT OLIMPIAI ARANYÉREMHEZ SEGÍTETTE LONDONBAN, A NEMZETI SPORT CSÜTÖRTÖKI SZÁMÁBAN OLVASHATNAK.