Ezt Gilbert Felli, a NOB igazgatója tette egyértelművé kedden, leszögezve, hogy a kandidálás szabályai egyértelműen kimondják: nincs "közösködés".
„Az Olimpiai Charta világosan rendelkezik a kérdésben: egyetlen város lehet csak házigazda. Jelenleg tehát a válaszunk: nem!" – fogalmazott Felli.
Miután Tokió – Chicagóval és Madriddal egyetemben – október 2-án elveszítette Rio de Janeiróval szemben a 2016-os olimpiáért folytatott versenyt, rögtön most vasárnap bejelentkezett Hirosima és Nagaszaki, az 1945-ben egyformán amerikai atomtámadást elszenvedő két japán város polgármestere, hogy együtt akarnak kandidálni 2020-ra. Közlésük szerint megalapítják a pályázati szervezőbizottságot, a jelentkezés középpontjában pedig a világbéke és az atomfegyvermentes világ iránti elkötelezettség áll majd.
Felli szerint adott esetben, ha a japán pályázat nyerne, legfeljebb arról lehetne szó, hogy miközben az egyik város a házigazda, a másik bizonyos ötkarikás versenyeknek, például csoportmérkőzéseknek adhatna otthont az olimpiai futballtorna első körében.
A 2020-as rendezőről – a jelöltek között ott lehet Budapest is – 2013-ban dönt a Nemzetközi Olimpiai Bizottság.