A Janics-Kovács kettős vezetésével kilenc aranyat gyűjtött be a női szakág a szegedi vb-n
A Janics-Kovács kettős vezetésével kilenc aranyat gyűjtött be a női szakág a szegedi vb-n
Az NSO ajánlja:
- Vb, 2006, Szeged
- Eb, 2006, Raice
- Eb, 2005, Poznan
- Vb, 2005, Zágráb
- Eb, 2004, Poznan
- Vb, 2003, Gainesville
Mindez azért fontos, mert a kapitány újfajta válogatási elvek bevezetését tervezi, melyek lényege, hogy az elmúlt időszakban kiemelkedően szereplő versenyzők - azaz a gerinchez tartozók - védelmet élveznek.
„Az egészséges rivalizálás nem veszhet el, de ha valaki a komoly nemzetközi versenyeken megfelelően szerepel, akkor mentesül a kegyetlen válogatók alól, így a felkészülésük némi nyugalmat élvez” - jelentette be Angyal Zoltán, aki szerint így érhető el, hogy a jövő évi kvalifikációs világbajnokságon a lehető legjobban szerepeljenek a mieink.
Lényeges változás az előző olimpiákhoz képest, hogy egy versenyző csak egy pekingi helyet szerezhet meg, azaz hiába lapátol valaki egyes hajóban és párosban is, csupán az egyik eredménye számít - ennek megfelelően kell alakítani a programot.
A szövetség híréhez méltó profizmussal gyakorlatilag percre lebontott programot készített a pekingi játékokig: jövőre még az akklimatizációs táborban is főpróbát tartanak, azaz ugyanúgy elmennek Nanjingba, mint ahogy el fognak utazni 2008-ban is (akkor augusztus 4. és 16. között), majd részt vesznek az előolimpián.
Persze, a fókusz 2007-ben a duisburgi világbajnokságon van, ott igyekeznek a lehető legtöbb helyet megszerezni, már csak azért is, mert a pótkvalifikáció, a 2008-as Európa-bajnokság igen rossz időpontban, májusban van: „ha túl sok emberünknek kellene ott indulnia, az nagyon átírná a felkészülési programot”, vélekedett Angyal.
A jövő évi programban intenzív téli alapozás, valamint egy hosszú, tavaszi melegvizes tábor szerepel (a szokott helyeken, Sevillában, illetve San Diegóban) - igaz, ezzel kapcsolatban elhangzott, a szövetség egyelőre csak remélni tudja, hogy a különböző költségvetési forrásokból, elsősorban az államtól, illetve a MOB-tól megkapja azt, amit az elmúlt években is.
Ami az egyes szakágakat illeti, egyelőre a kenusok jelentik a relatíve gyenge pontot: a Kolonics, Kozmann-féle korosztály mögötti generáció úgymond „kimaradt”, azaz az U23-as Eb-n remeklő fiatalok jelenthetik a jövőt, az azonban félő, hogy itt szorulnak majd a legtöbben pótkvalifikációra, valamint velük kapcsolatban munkál a szakemberekben a legnagyobb félelem, hogy ha valaki megsérül, a legszebb tervek is felborulhatnak.
A férfi kajakosoknál, mint mindig, a négyes jelenti a nagy kérdőjelet, jelenleg három remek egység is van, amelyek között óriási lehet a rivalizálás.
A hölgyeknél az eredmények önmagukért beszélnek, a szegedi vb tarolása jelezte, óriási formában vannak a lányok.