Az aktív birkózást 14 évesen kezdő, majd 35 évesen befejező kiváló versenyző jelentős súlyát hajlékonyságával, hidalásaival, pörgetéseivel meghazudtolva érte el sikereit mind kötött-, mind szabadfogásban.
Képességeit és szorgalmát az 1951-ben és 1956-ban elnyert magyar bajnoki aranyérem mellett a hét-hét országos bajnoki ezüst- és bronz, a főiskolai világbajnoki ezüst, valamint három országos vasutas bajnoki elsőség igazolja legfőképpen.
A kétszeres olimpiai bajnok Kozma István Vászin Péternek is köszönheti világraszóló sikereit, aki a tatai edzőtáborban tíz éven át méltó riválisa volt „Picinek”, Polyáknak, Növényinek, Reznáknak és másoknak. Vászin Péter klubjában a Tarányi, Németi, Hódos nevével fémjelzett közösség megbecsült tagja, színes, jókedélyű egyénisége volt.
Mindvégig a MÁV Igazgatóság alkalmazásában dolgozott, visszavonulása után hosszú évekig a DVSC-s birkózók és súlyemelők függetlenített szakosztályvezetőjeként, később technikai vezetőjeként munkálkodott.
Neki is elévülhetetlen érdeme volt abban, hogy a DVSC birkózó csapata csaknem három évtizeden át megszakítás nélkül aratta babérjait az NB-I-ben. Vászin Péter kíváló eredményeit, majd sportvezetői munkásságát számos országos, megyei és városi kitüntetéssel ismerték el, amelyek halála után is fényesen csillognak serlegekkel, érmekkel teli vitrinjében.
Vászin Péter sporttársai, barátai és tisztelői augusztus 18-án, pénteken 13 órától a Debreceni Köztemetőben vehetnek végső búcsút a DVSC legendás birkózó-generációjának egyik utolsó, sikeres és népszerű egyéniségétől.