Triatlon: támogatói megállapodás az MTSZ és az EON között

2020.01.15. 15:58
Címkék
Egy plusz egy évre szóló támogatói szerződést írt alá az EON Hungária Zrt. és a Magyar Triatlon Szövetség. A kontraktus értelmében nem csak a szövetséget, de két fiatal versenyző, a tokiói aspiráns Bicsák Bence és a 2024-es párizsi olimpiára készülő Lehmann Csongor felkészülését is segíti az energetikai társaság.

Szerdán együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Triatlon Szövetség az E.ON Hungária Zrt.-vel, a támogatás értelmében öt utánpótlás ranglista versenynek és az utánpótlás magyar bajnokságnak is névadó szponzora lesz a cég, emellett pedig két tehetséges fiatal, a tokiói aspiráns, pontszerző helyre is esélyes Bicsák Bence, valamint a junior világbajnok Lehmann Csongor felkészülését is segíti az energiacég.

„Megtiszteltetés, hogy nem az E.ON nem csupán a Magyar Triatlon Szövetség támogatásában látott lehetőséget, de kiemelten segíti két fiatal versenyzőnket is. Bízom benne, hogy ez a szerződés 2020-ban olyan lökést adhat a magyar triatlonsportnak, amely hatására még több fiatal dönt úgy, hogy ezt a sportágat választja” – mondta dr. Bátorfi Béla, a szövetség elnöke.

A tavalyi jokohamai világbajnoki futamon bronzérmes Bicsák Bence elmondta, büszke rá, hogy a cég támogatását élvezi, s reméli, hogy az elkövetkező esztendőkben a világ legjobb triatlonosa lehet majd, míg Lehmann Csongor hosszú távú célokat fogalmazott meg: ő a 2024-es párizsi olimpián szeretne érmet szerezni, amelyhez úgy érzi, minden feltétel biztosított a számára.

Legfrissebb hírek

Szalai Fanni és Lehmann Csongor nyerte meg a tiszaújvárosi világkupát

Egyéb egyéni
1 órája

Triatlon: magyar dupla dupla a tiszaújvárosi junior Európa-kupán!

Egyéb egyéni
6 órája

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
Tegnap, 19:57

A magyar triatlon ünnepi hétvégéje

Képes Sport
Tegnap, 6:24

Lehmann Csongor ismét a győzelmet veszi célba Tiszaújvárosban

Egyéb egyéni
2026.06.26. 21:27

Triatlon-vb-sorozat: tizenötödik lett a magyar vegyes váltó

Egyéb egyéni
2026.06.21. 19:18

Triatlon elit sprint ob: Trungel-Nagy Zalán és Nádas Nóra Romina sikere Ajkán

Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:33

Triatlon-vb-sorozat: Peszleg Dominika 30. lett Quiberonban

Egyéb egyéni
2026.06.20. 15:34
Ezek is érdekelhetik