Fővárosi Közgyűlés: 240 milliós támogatás sportegyesületeknek

MTI MTIMTI MTI
2017.08.30. 12:00
Az idén 240 millió forinttal támogatják a kiemelt budapesti sportegyesületeket – döntött a Fővárosi Közgyűlés szerdán.

Az utánpótlás-nevelés támogatására az Újpesti Torna Egylet 50 millió forintot, a Ferencvárosi Torna Club és szakosztályai 75 milliót, a Vasas Sport Club 25 milliót, a Budapesti Honvéd Sportegyesület 25 milliót, a Magyar Testgyakorlók Köre Budapest 25 milliót kap. Egyaránt húszmillió forinthoz jut a Budapesti Vasutas Sport Club és a Kőbányai Sport Club.Újpesti Torna Egylet 50 millió forintot, a Ferencvárosi Torna Club és szakosztályai 75 milliót, a Vasas Sport Club 25 milliót, a Budapesti Honvéd Sportegyesület 25 milliót, a Magyar Testgyakorlók Köre Budapest 25 milliót kap. Egyaránt húszmillió forinthoz jut a Budapesti Vasutas Sport Club és a Kőbányai Sport Club.

A támogatásokról szóló javaslatot 26 igen szavazattal, 3 tartózkodás mellett fogadta el a testület.

Legfrissebb hírek

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre

Birkózás
2026.06.24. 15:18

NB I: távozik az MTK két játékosa is – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 16:25

Öttusa: aranyak és arányok az UTE utánpótlásában

Utánpótlássport
2026.06.09. 18:09

Az ETO-tól is távozik a 24 éves csatár

Labdarúgó NB I
2026.06.09. 14:19

Batizi Benedek: Sikerként élhetjük meg a bronzot is

Vízilabda
2026.06.05. 08:07

Már nem Dragan Vukmir az NB II-es BVSC vezetőedzője – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.01. 18:56

Férfi vízilabda ob I: újra legyőzte a Szolnokot, a BVSC lett a bronzérmes

Vízilabda
2026.05.30. 17:22
Ezek is érdekelhetik