MotoGP: Bagnaia állhatott a dobogó tetejére a Spanyol Nagydíjon

D. Á.D. Á.
2023.04.30. 18:59
Francesco Bagnaia ünnepelhetett a Spanyol Nagydíjon (Fotó: Getty Images)
A világbajnoki címvédő, Francesco Bagnaia ért célba elsőként a gyorsasági motorosok Spanyol Nagydíján.

Bagnaia a verseny nagy részében a KTM duójával, Brad Binderrel és Jack Millerrel küzdött, az olasz csak a hajrában, a 21. körben állt az élre.

Végül mindkét KTM-versenyzőt maga mögött tartotta a vb-címvédő, így megszerezte az idei második futamgyőzelmét. Még az is jól alakult az olasz számára, hogy az összetettben második helyen álló Marco Bezzecchi kiesett. A KTM-esek Binder, Miller sorrendben zártak a dobogón.

A Moto2-ben Sam Lowes zárt az élen, a Moto3-ban pedig Ivan Ortolá ünnepelhetett a dobogó legfelső fokán.