Moto2: Lüthi méltó módon ünnepelte a tízéves évfordulót

KOVÁCS NIKOLETTKOVÁCS NIKOLETT
2015.05.17. 14:00
Öt verseny – ennyi kellett Thomas Lüthinek, hogy Kalex vázzal is a dobogó legtetejére állhasson a Moto2-es géposztályban. A 28 éves svájci tíz évvel ezelőtt éppen Le Mans-ban szerezte meg élete első világbajnoki futamgyőzelmét, így igazán méltó módon ünnepelhette ma az évfordulót. Akkor az év végén megnyerte a 125 kcm-es világbajnokságot.
REGGELI EXTRA KOCOGÁS

A Francia Nagydíjat 11. helyen záró Anthony West reggele extra bemelegítéssel indult. Miután az ausztrál versenyző nem jutott dűlőre a helyi rendőrökkel – akik számára semmit sem jelentett a P1-es parkolóba szóló éves kártya –, kénytelen volt 4 km-t futni, hogy odaérjen a warm up edzésre. Ilyen extra aktivitásra senki sem vágyik egy versenynapon, pláne nem „kellemes" 4 fokban.

A problémát a rendőrökön túl a pályára tartó hatalmas tömeg okozta, A hírek szerint rekordszámú nézőt várnak a híres Le Mans-i pályára.

Hogy idén sikerül-e megismételni a tíz évvel ezelőtti forgatókönyvet, azt nehéz lenne megmondani, és korai is erről beszélni, hiszen még csak az ötödik futamnál járunk a szezonban. Ami már biztos, hogy mai győzelmével Lüthi feljött az összetett második helyére (68 ponttal) Johann Zarco mögé (akinek 89 pontja van).

Zarco harmadik hellyel zárta hazai versenyét, Lüthi és Tito Rabat mögött. A regnáló világbajnok idei első győzelme továbbra is várat magára.

A verseny legnagyobb vesztese az élről rajtoló Álex Rins volt. A rosszul elkapott rajt után a 9. pozícióba esett vissza, majd az ötödik helyért harcolt, amikor elment alóla a motor eleje.

Ugyan visszaállt, de 17. helye nem ért pontot. A spanyol sorozatban a második nullázásával az összetett hetedik helyére esett vissza.