csupasport bannerhátsófüves banner

A Dunakanyar legszebb túraösvénye

N. ZS.N. ZS.
2019.09.02. 12:03
null
A Pilisszentlászlóról induló, Visegrádig tartó Spartacus-ösvény tizenhárom kilométer hosszan kanyarog, és fantasztikus kilátás nyílik róla a Dunakanyarra. Családdal is könnyen teljesíthető.

A Dunakanyar leglátványosabb útvonalát kínálja a Spartacus-ösvény, amely 12.9 kilométeren keresztül halad Pilisszentlászlótól egészen Visegrádig. A túra szintemelkedése 200-300 méter, az ösvények száraz időben könnyen járhatóak (esőben és eső után azért sárra és csúszós lejtőkre készüljünk!), a jelzések egyértelműek, így családdal, gyerekekkel is bátran nekivághatunk. Tudni kell azonban, hogy az ösvény egyenes útvonalon halad, nem kört ír le, így ha autóval közelítjük meg a rajtot, mindenképp előre találjuk ki, hogyan jutunk vissza a járműhöz (túra visszafelé, esetleg buszjárat). Ha nincsen autónk, Budapestről a Szentendrei HÉV-et érdemes használni, amelynek a végállomásától busz visz ki Pilisszentlászlóra.

A Spartacus-ösvényről érdemes tudni, hogy sokáig vadászösvényként tartották számon, a turistáknak nem volt ajánlatos sétálni rajta.

2015-ben azonban megnyitották a közönség előtt. A hangulata kicsit különbözik a megszokott túraútvonalakétól, az ösvény jellemzően szűk, ezért ha többen vagyunk, ajánlott libasorban haladni. Az erdőből a hegyoldalra kijutva aztán rögtön megértjük, miért tartják a Spartacust a Dunakanyar legszebb túraösvényének. Csodás panoráma tárul elénk a hegyekre, a Dunára, az ösvény végéhez közeledve pedig Visegrádra és a város híres várára.

Az útvonal még korábban érinti a turistaszállásnak is alkalmas, gerendából épült Jenő-kunyhót, amely tökéletes hely egy kis pihenésre és a magunkkal hozott ennivaló elfogyasztására. Érdemes továbbá letérni az Ördögmalom-vízesés felé, amely a környék egyik kedvelt látványossága.

Itiner a Spartacus-ösvényhez:
- Pilisszentlászló főteréről balra, nyugat felé induljunk a Béke utcán futó Z– jelzésen! A túra nagy részében ezt kell követni.
- Miután a focipályát és az utolsó házakat elhagyva beléptünk az erdőbe, az út meredeken ereszkedik, és egy laposabb szakasznál tábla figyelmeztet rá, hogy jobbra indul a Spartacus-ösvény.
- A Spartacus első szakaszán végigsétálva megérkezünk a nyeregponton álló Jenő-kunyhóhoz. Innen észak felé, a széles erdészeti úton kell továbbgyalogolnunk, ám néhány méterrel később a Z– jelzés hirtelen jobbra, egy ösvényre fordul. Kövessük az ösvényt a következő kanyargós szakasz végéig, ahol ráfordul egy újabb erdészeti útra.
- Az erdészeti út ereszkedni kezd. A Z– jelek balra, fölfelé kanyarodnak, mi viszont a Z+ jelzést kövessük jobbra, lefelé. Így jutunk el az Apátkúti-völgybe.
- Az Apátkúti-völgyben forduljunk balra, és kövessük a P– jelzést! Ezen sétálunk el Visegrádra, a buszmegállókhoz és a révhez.

(Nyitókép: kirandulastippek.hu)

Legfrissebb hírek

Fahidak és kilátó az ország egyik legkülönlegesebb tanösvényén

Csupasport
2026.02.28. 20:52

Könnyed túra a Petőfi-pihenőhöz

Csupasport
2026.02.23. 21:24

Már lehet nevezni a Gerecse teljesítménytúrákra

Csupasport
2026.02.22. 19:35

Ha nem vízálló a túracipőnk, így azzá tehetjük

Csupasport
2026.02.14. 18:08

Február végén rendezik meg a Rejtett Kincsek Túráit

Csupasport
2026.02.11. 18:03

Családi körtúra az Árpád-kilátóhoz

Csupasport
2026.02.04. 14:31

Európa utolsó vadonjának meghódításához kell a bátorság

Csupasport
2026.01.31. 09:53

A kilátók bajnoka kedvelt túracélpont lehet 2026-ban

Csupasport
2026.01.18. 14:23
Ezek is érdekelhetik