Raphinha és Yamal nem, Sterling bekerült a hét álomcsapatába a BL-ben

D. S. B.D. S. B.
Vágólapra másolva!
2025.03.13. 17:59
Raheem Sterling ott van a hét álomcsapatában a BL-ben (Fotó: Getty Images)
Mint ismert, véget értek a negyeddöntők a Bajnokok Ligájában. Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) most a közösségi oldalán hirdette ki a visszavágókon legjobban teljesítők álomcsapatát.

Aligha lehetett kérdéses, hogy a Liverpool ellen bravúrt bravúrra halmozó és a tizenegyespárbajban Darwin Núnez, illetve Curtis Jones lövését is hárító Gianluigi Donnarumma lett a visszavágók álomcsapatának kapusa – aki a hét legjobb játékosának járó elismerést is kiérdemelte –, míg előtte a védelemben Denzel Dumfries (Inter), a Lille-ben gólt szerző Emre Can (Dortmund), Raúl Asencio (Real Madrid), és a Mohamed Szalahot kordában tartó Nuno Mendes (PSG) kapott helyet.

A középpályára Rodrigo De Paul (Atlético Madrid), Pedri (FC Barcelona), illetve az FC Bruges ellen duplázó Marco Asensio (Aston Villa) került be, a támadósor ugyanakkor kissé furcsán alakult, ugyanis nem lett tagja a Benfica ellen duplázó és gólpasszt adó Barcelona-szélső, Raphinha, ahogy csapattársa, az ugyancsak gólig és asszisztig jutó Lamine Yamal, vagy éppen a PSG-ben az elmúlt időszakban brillírozó Ousmane Dembélé sem. Helyettük az UEFA a PSV ellen két gólpasszt adó Raheem Sterlinget (Arsenal), a Bayernben szintén gólig és gólpasszig jutó Harry Kane-t, illetve a Dortmund Lille elleni győztes gólját szerző Maximilian Beiert választotta a legjobbak közé.

AZ UEFA ÁLOMCSAPATA A BAJNOKOK LIGÁJA-NEGYEDDÖNTŐ VISSZAVÁGÓIRÓL
Gianluigi Donnarumma (PSG) – Denzel Dumfries (Inter), Emre Can (Dortmund), Raúl Asencio (Real Madrid), Nuno Mendes (PSG) – Rodrigo De Paul (Atlético Madrid), Marco Asensio (Aston Villa), Pedri (FC Barcelona) – Raheem Sterling (Arsenal), Harry Kane (Bayern München), Maximilian Beier (Dortmund)

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ VISSZAVÁGÓK
FC Barcelona (spanyol)–Benfica (portugál) 3–1
Tj: a Barcelona, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel
Internazionale (olasz)–Feyenoord (holland) 2–1
Tj: az Internazionale, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel
Leverkusen (német)–Bayern München (német) 0–2
Tj: a Bayern München, kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel
Liverpool (angol)–Paris Saint-Germain (francia) 0–1 – 11-esekkel 1–4
Tj: a Paris Saint-Germain, 1–1-es összesítéssel, tizenegyesekkel
Lille (francia)–Dortmund (német) 1–2
Tj: a Dortmund, 3–2-es összesítéssel
Arsenal (angol)–PSV (holland) 2–2
Tj: az Arsenal, 9–3-as összesítéssel
Aston Villa (angol)–FC Bruges (belga) 3–0
Tj: az Aston Villa, kettős győzelemmel, 6–1-es összesítéssel
Atlético Madrid (spanyol)–Real Madrid (spanyol) 1–0 – 11-esekkel 2–4
Tj: a Real Madrid, 2–2-es összesítéssel, tizenegyesekkel

 

Legfrissebb hírek

Szita Zoltánék háromgólos előnnyel utaznak Franciaországba

Kézilabda
5 órája

Real Madrid: négy játékost vizsgál az UEFA

Bajnokok Ligája
10 órája

Harry Kane dicséri, az angol média egyelőre bírálja Thomas Tuchelt

Foci vb 2026
2025.03.25. 12:04

Az FC Barcelona játékmesterét csak csapata triplázása esetén érdekli az Aranylabda

Spanyol labdarúgás
2025.03.25. 11:11

Magyar játékvezetők is szerepet kapnak az Arsenal–Real Madrid BL-negyeddöntőn

Bajnokok Ligája
2025.03.24. 12:53

Döbbenetes rövidzárlat után kaptak gólt az olaszok – videó

Minden más foci
2025.03.23. 21:46

A madridi Marca szerint is mindent vihet a Barcelona

Spanyol labdarúgás
2025.03.19. 14:43

Még nem kell kongatni – Cselőtei Márk publicisztikája

Angol labdarúgás
2025.03.18. 23:10
Ezek is érdekelhetik