BL, E-csoport: nagyot birkózott az Atlético és a Celtic

2023.10.25. 22:58
Nem bírt egymással az Atlético és a Celtic (Fotó: AFP)
Izgalmas találkozón 2–2-es döntetlent játszott egymással az Atlético Madrid és a Celtic a Bajnokok Ligája E-csoportjának 3. körében.

Azt nyugodt szívvel kijelenthetjük, hogy a mérkőzés első félidejében izgalmakból nem volt hiány. A Celticnek négy perc kellett, hogy FuruhasiKjogogóljával (VIDEÓ ITT!) megszerezze a vezetést. Azonban az Atlético sem hátrált meg, és a 25. percben kiharcolt egy büntetőt, amelyet ugyan a skótok kapusa, Joe Hart még hárítani tudott, de a kipattanó labdát Antoine Griezmann a kapuba juttatta (VIDEÓ ITT!). A Celtic viszont ismét hamar reagált, kevesebb mint három percre rá Luis Palma pazar találatával (VIDEÓ ITT!) visszaszerezte az előnyt.

A fordulás után sem kellett sokat várni a gólra, az 53. percben Álvaro Morata fejesével (VIDEÓ ITT!) megint csak döntetlenre módosult az eredmény. Ennek ellenére a folytatás már nem szolgált túl sok izgalommal, a 82. percben ugyan emberhátrányba kerültek a spanyolok Rodrigo De Paul kiállítását követően, de ez sem változtatott a játék képén – maradt a 2–2.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ, E-CSOPORT
Celtic (skót)–Atlético Madrid (spanyol) 2–2
(Furuhasi 4., Palma 28., ill. Griezmann 25., Morata 53.)
Kiállítva: De Paul (Atlético, 82.)
KORÁBBAN
Feyenoord (holland)–Lazio (olasz) 3–1 (Giménez 31., 74., Zerruki 45+2., ill. Pedro 83. – 11-esből)

1. Feyenoord 3 2 1 7–4 +3 6
2. Atlético Madrid 3 1 2 6–5 +1 5
3. Lazio 3 1 1 1 4–5 –1 4
4. Celtic 3 1 2 3–6 –3 1