I. SZ., MTI 2021.06.08 23:31 Frissítve: 2021.06.09 00:36

Atlétika: Gidey világcsúcsot futott női 10 ezer méteren

Az etióp Letesenbet Gidey világcsúcsot futott női 10 ezer méteren kedden Hengelóban.

Gidey immár 5000 és 10 000 méteren is világcsúcstartó (Fotó: AFP)

A 23 éves atléta 29:01.04 perc alatt ért célba a Hollandiában rendezett etióp olimpiai válogatón.

Két napja az etióp születésű, holland színekben versenyző Sifan Hassan ugyanitt ért el rekordot 29:06.82-vel. Ezt javította meg most Gidey, aki tavaly október óta az 5000 méter világcsúcstartója 14:06.62 perccel.

2021.07.09 09:14:52

Atlétika SZABÓ GÁBOR

A 150 éve született Szokolyi Alajos díjmentesen kapott nemességet Ferenc Józseftől.

2021.07.08 21:31:25

Atlétika N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Embert ily gazdaságosan futni, gátat ily tökéletesen venni négyszáz méteren nem láttam, s hinni szeretném, nemcsak nagy eredményeket, új szemléletet is hozhat az új világcsúcstartó, a norvég Karsten Warholm példája.

2021.07.01 08:05:54

Atlétika VINCZE SZABOLCS

Háromszor járt Budapesten, legutóbb 2019-ben, az Év Sportolója Gála díszvendégeként.

2021.05.24 09:19:56

Atlétika L. PAP ISTVÁN

Négy olimpián nyert érmet, s egyedüli sportolóként futott világcsúcsot 100, 200 és 400 méteren.

2021.04.14 19:31:32

A fedett pályás Európa-bajnokságon 8. lett, minden idők legjobb magyar téli Eb-döntős idejével.