MTI 2014.11.17 14:33 Frissítve: 2015.02.11 02:30

Atlétika: csak 30 fok este - Doha októberben rendezne vb-t

Doha októberi rendezéssel pályázik a 2019-es atlétikai világbajnokság lebonyolítására, a győztest kedden hirdeti ki a nemzetközi szövetség (IAAF).

Dahlan al-Hamad, a pályázat vezetője szerint így elkerülhető a nyári forróság, mivel októberben esténként már „csak” 30 fok van Katarban. Ez alacsonyabb hőmérséklet, mint a Gyémánt Liga-verseny idején, amelynek májusban ad otthont a katari főváros.

A rendszerint augusztusban sorra kerülő atlétikai vb 2019-es megrendezésére Doha mellett Barcelona és az egyesült államokbeli Eugene jelentkezett, az eredményhirdetést kedden tartják Monacóban.

A katari nyári hőség az utóbbi időben a 2022-es labdarúgó-világbajnokság kapcsán is gyakran szóba kerül. Egyre valószínűbb, hogy a tornát – melynek odaítélésével kapcsolatban a korrupció gyanúja is felmerült – a január-februári vagy a november-decemberi időszakban rendezik majd meg.

2021.05.24 09:19:56

Atlétika L. PAP ISTVÁN

Négy olimpián nyert érmet, s egyedüli sportolóként futott világcsúcsot 100, 200 és 400 méteren.

2021.04.14 19:31:32

Atlétika VINCZE SZABOLCS

A fedett pályás Európa-bajnokságon 8. lett, minden idők legjobb magyar téli Eb-döntős idejével.