Atlétika: visszavonul a hétszeres olimpiai bajnok futó

V. J.V. J.
2022.04.13. 22:13
Allyson Felix befejezi profi pályafutását (Fotó: AFP)
Az idény végén visszavonul Allyson Felix hétszeres olimpiai bajnok amerikai futó.

„Idén búcsút intek az élsportnak, ez a szezon már nem a minél jobb időeredményről, hanem az örömről fog szólni” – jelentette be szerdán a 13-szoros világbajnok atléta, Allyson Felix, aki legközelebb a hónap végén Philadelphiában versenyez majd.

A 36 éves sztár tavaly a tokiói olimpián a 400 méteren nyert bronzzal és a 4x400-as váltóval szerzett arannyal összesen 11 ötkarikás érem büszke tulajdonosa lett. Egyben ő lett minden idők második legtöbb olimpiai éremmel rendelkező atlétája, és csak a finn Paavo Nurmi előzi meg 12 medállal.
A nemzeti rekordot viszont ő tartja, mivel Tokióban a második helyre szorította Carl Lewist, aki 10 ötkarikás érmet – kilenc aranyat, egy ezüstöt – gyűjtött.