Atlétika: 140 km 12 óra alatt? Ennyi kellett az 1. helyhez

2015.03.09. 17:45
Szombaton Székesfehérváron rendezték meg a 12 órás futás országos bajnokságát, a férfiaknál Belej-Fekete Bálint, a nőknél Bálint Éva diadalmaskodott.

Az 1100 méteres hitelesített körpályán a résztvevő futóknak minél több kört kellett megtenniük a rendelkezésükre álló idő alatt. A remek futóidőben elrajtoló népes mezőnyben a 12 órás futók mellett a 6, a 4 és a 2 órás betétszámban induló futók is ott voltak.

A 12 órás országos bajnokságot végül a férfiaknál Belej-Fekete Bálint nyerte meg 139.983 kilométeres eredménnyel. A dobogó második fokára Sipos Csaba állt fel 136.865 kilométeres eredményének köszönhetően, a harmadik helyen pedig Pula Tamás végzett 136.374 kilométerrel.

A hölgyek versenyében Bálint Éva diadalmaskodott és lett országos bajnok, 123.041 kilométeres teljesítménnyel. Második helyen Máténé Varju Edit végzett 119.002 kilométerrel, míg a harmadik Kisháziné Zombory Erika lett 115.705 kilométerrel.

A versenyt az Ironteam SE rendezte az OptiVita Ultrafutó Kupa keretében, melynek következő állomása a 24 órás országos bajnokság lesz április 25-26-án Sárváron.