Szalah 10. góljára Willian válaszolt, iksz a Liverpool–Chelsea-n

2017.11.25. 18:24
Szalah nem ünnepelte túl a gólját – és a végén a győzelem is elillant (Fotó: AFP)
A Liverpool az Anfielden 1–1-es döntetlent játszott a Chelsea-vel az angol labdarúgó Premier League 13. fordulójának szombati rangadóján. A Pool Mohamed Szalah góljával szerezte meg a vezetést a második félidő közepén, ám Willian a hajrában kiegyenlített.

A hétközi BL-kalandok (a Liverpool 3–0-s vezetésről adta döntetlenre a Sevilla elleni meccset, a Chelsea simán nyert Azerbajdzsánban a Qarabag ellen) után fontos rangadó várt a felekre a bajnokságban – és az első félidő is ezt mutatta, lévén magas színvonalú játék zajlott a pályán, sok kontrollal és kevés fejetlen rohanással.

Kicsit talán a Chelsea lehetett elégedettebb, lévén Antonio Conte csapata féken tudta tartani a Liverpool támadásait: a hazaiak nem tudtak nagy helyzetet kialakítani, legfeljebb Mohamed Szalah lövései jelentettek valódi veszélyt. Viszont egyetlen hazai kísérlet sem találta el a londoniak kapuját az első félidőben...

A Chelsea részéről az Álvaro Morata mögött szabadon mozgó, a ritmust az első percektől remekül elkapó Eden Hazard vezényelte a show-t, területeket nyitott, passzolt, lőtt, szinte minden veszélyes vendégakcióban benne volt, más kérdés, hogy sem ő, sem társai nem tudtak kifogni a kitűnően védő Simon Mignolet-n.

A második félidőt eddig nem látott jelenséggel indította a Pool (kapura lövésekkel, Thibaut Courtois egyszer lepkézett, egyszer magabiztosan védett), majd a 60-61. percben a Chelsea kétszer is megszerezhette volna a vezetést, ám egyik veszélyes jobb oldali beadás után sem sikerült begyötörni a labdát. A válasz egyből jött, de Sturridge lövését César Azpilicueta az utolsó pillanatban bevetődve blokkolni tudta.

Amit ekkor megúszott a Chelsea, nem úszta meg a 65. percben: Tiémoué Bakayoko hibázott saját tizenhatosa előtt, középen, Alex Oxlade-Chamberlain az üresbe beinduló, jobbösszekötőben robogó Mohamed Szalah elé pöckölte a labdát, a remek formában futballozó egyiptomi sztár pedig higgadtan ki is használta a lehetőséget, megszerezve szezonbeli 10. gólját a bajnokságban (1–0).

Antonio Conte elkezdett cserélni, egymás után Cesc Fabregast, Pedrót és Williant is beküldte, ám tiszta helyzetet így sem tudott kialakítani a vendégcsapat. Aztán kiderült, a gólhoz nem is kellett helyzet: a 85. percben Willian a jobb oldalról beadásra készült, ám nyesése átesett a kint álló Mignolet-n, és a kapuban kötött ki (1–1)! Kapussors, és arról biztos lesz vita, hogy a Liverpool kapusa benne volt-e a gólban. Willian a Premier League brazil játékosai közül ötödikként érte el a húszgólos határt a bajnokságban, s 144 másodperccel becserélése után betalált – gyorsabban, mint bármely más cserejátékos ebben az idényben.

A hajrára már csak egy helyzet maradt, de Szalah lövését bravúrral menteni tudta Courtois – maradt az 1–1, ami a játék képe alapján igazságos eredmény az élvezetes és magas színvonalú játékot hozó rangadón.