PL: rémisztő pillanatok a lelátón, három döntetlen és Chelsea-siker a pályán

K. T. I.K. T. I.
2021.12.01. 22:35
A Brigthton drukkereinek legalább volt mit ünnepelniük: Maupay a 89. percben ollózott a WHU kapujába (Fotó: AFP)
Emlékezetes, s remélhetőleg nem tragikus lesz az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulója, miután két szerda esti meccset is meg kellett szakítani lelátói rosszullét miatt. A Watford és a Chelsea összecsapása jó fél órát, a Southampton és a Leicester City mérkőzése több mint tíz percet állt.

A szerda esti Premier League-meccsek első etapjából a Watford és a listavezető Chelsea összecsapása ígérkezett előzetesen a legérdekesebb párosításnak. Izgalmakban valóban volt részünk, ám egyáltalán nem abban a formában, amit az ember remélt. A meccs – amely kisebb meglepetésre watfordi helyzetekkel és Édouard Mendy két óriási védésével indult – 13 perc után félbeszakadt. Az egyik néző ugyanis rosszul lett a lelátón… A szurkolót a Watford és a Chelsea orvosi stábjának tagjai együttes erővel próbálták stabilizálni, míg a mentősök is megérkeztek a lelátóra. Jó húsz percnyi várakozás után pozitív hírek érkeztek, a nézőt stabil állapotban tudták kórházba szállítani. Nem sokkal később a meccs is folytatódhatott. A kényszerszünet után már a Chelsea dominált, a 29. percben a vendégcsapat meg is szerezte a vezetést – sakk-mattig játszott akció végén Mason Mount lőtt a hazaiak kapujába (0–1).

A Watford azonban nem zuhant össze, sőt, a 43. percben Moussa Sissoko átadása után Emmanuel Dennis rövid, de annál sebesebb „biciklizést” bemutatva cselezte magát az ötös előterébe, majd a Rüdiger lábán is megpattanó labdát a jobb alsóba továbbította (1–1).

A Chelsea a második félidőben a csereként beállt Hakim Zijes góljával szerezte vissza a vezetést – a 72. percben Mount centerezett remek ütemben, a második hullámban érkező holland-marokkói játékos a jobb felsőbe vágta a labdát 9 méterről (1–2).

A hajrá ugyan a Watfordé volt, Ranieri együttese a tabellán elfoglalt helyezésekre rácáfolva többször is kapuja elé szorította a Chelsea-t, de újabb gól már nem született.

Thomas Tuchel csapata megszenvedett, de megszerezte a három pontot.

Miközben a Chelsea-meccs szerencsésen folytatódhatott, addig a parázs első félidőt hozó Southampton–Leicester összecsapáson éppen hogy csúszott a második játékrész kezdete. Az ok – egészen döbbenetes, de egy újabb – lelátói rosszullét volt…

Az összecsapáson Jan Bednarek szerzett vezetést a hazaiaknak, majd jó húsz percnyi játék után Jonny Evans egyenlített – lecsapva a McCarthy bravúrja után elé pattanó labdára. A 34. percben Redmond beadása után Che Adams bólintott Kasper Schmeichel kapujába – 2–1-re módosítva az állást. A bő 30 percesre nyúlt szünetet követően is a Soton kezdett lendületesebben, gólt mégis a vendégcsapat szerzett: James Maddison két csel után éles szögből lőtte ki a rövid alsót (2–2). A második játékrészben egyértelműen a Leicester akarata érvényesült, de újabb gól nem született.

Mindkét félidőt gyors góllal kezdte a Brightont fogadó West Ham United – apró szépséghiba, hogy a videobíró csak az elsőt találta szabályosnak. A londoni együttes az 5. percben Tomás Soucek szöglet utáni fejesével szerzett vezetést (1–0), majd bár a játékrész jelentős részét mezőnyfölényben töltötte, ezzel az egygólos fórral is vonult az öltözőbe. A második játékrész elején Antonio vágott a kapuba egy kipattanót – hogy aztán három perc múlva gól nélkül bandukoljon vissza a saját térfelére, a VAR szerint ugyanis szabálytalanság előzte meg a találatot. A Brighton mindent elkövetett az egyenlítésért a folytatásban – jóval 70 százalék felett birtokolta a labdát a visszahúzódó és kontrákra váró WHU ellenében –, ám valódi ziccert nem tudott kidolgozni. A slusszpoén a 89. percben viszont csak megérkezett: Lamptey beadása utánNeal MaupayFabianski kapujába ollózta a labdát(1–1). Ezzel pontosztozkodás lett a vége.

A Wolverhampton nyomasztó mezőnyfölénye ellenére sem tudott nyerni a Burnley ellen. A hazai együttes 16 gólszerzési kísérletig jutott, ám ezek közül csak kettő találta el Pope kapuját, s gól egyikből sem lett (0–0).