CS. M. 2021.10.22 23:05 Frissítve: 2021.10.22 23:21

PL: kettővel nyert az Arsenal az Aston Villa ellen

Az Arsenal 3–1-re legyőzte az Aston Villát az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójának első mérkőzésén, pénteken.

Remek mérkőzésen nyert 3–1-re az Arsenal (Fotó: Getty Images)

Hatalmas iramban indult a találkozó, helyzeteket azonban csak az Arsenal tudott kidolgozni, amely a 23. percben Thomas Partey csúsztatásával meg is szerezte a vezetést (1–0). A ghánai középpályás az első gólját érte el a londoniak mezében.

Thomas Partey gólja

Ezt követően is a hazaiak játszottak jobban, akik büntetőhöz jutottak az első félidő hosszabbításában. Pierre-Emerick Aubameyang először kihagyta, de a kipattanót értékesítette, így a szünetben már 2–0-ra vezetett az Arsenal.

A fordulás után egyre jobban játszott a Villa, mégis Aubameyang kiváló passzából Emile Smith Rowe talált be az 56. percben, így már 3–0 volt az állás. A hajrában aztán egy jól eltalált Jacob Ramsey-lövéssel szépített a Villa, de többre már nem futotta a birminghamiektől. 3–1

Jacob Ramsey találata

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ
Arsenal–Aston Villa 3–1
(Partey 23., Aubameyang 45+6., Smith Rowe 56., ill. J. Ramsey 82.)
Szombat
13.30: Chelsea–Norwich (Tv: Spíler1)
16.00: Crystal Palace–Newcastle
16.00: Everton–Watford (Tv: Digi Sport1)
16.00: Leeds United–Wolverhampton
16.00: Southampton–Burnley
18.30: Brighton–Manchester City (Tv: Digi Sport1)
Vasárnap
15.00: Brentford–Leicester
15.00: West Ham United–Tottenham (Tv: Digi Sport1)
17.30: Manchester United–Liverpool (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!

Angol labdarúgás KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN

Az első PL-meccsén az történt, amit ígért – ám a szinte a semmiből felépített két klub után most újjáépítésre szerződtették...

2021.12.06 11:51:36

Egy szerencsés edzőmeccs, egy megosztó tévészereplés és Dietmar Hopp bizalma: a kudarcoktól sem mentes rangnicki út sarokkövei.

2021.12.04 22:24:58

Angol labdarúgás SZELI MÁTYÁS

Egy szó sem esett még arról, pontosan mi lesz a német szakember feladatköre.

2021.12.02 17:59:04

Angol labdarúgás CSELŐTEI MÁRK

Smith Rowe meglehetősen furcsa találata megadta az alaphangot, Ronaldónak meglett a 800. és a 801. gólja is.