Még nem bajnok a Leicester, távolodik a BL-től az MU

2016.05.01. 14:49
Fellainire nagyon figyeltek a Leicester-védők, így gól nélkül maradt a belga (Fotó: Action Images)
Elodázott bajnokavatás: az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójában a Leicester City 1–1-et játszott a Manchester United otthonában, az Old Traffordon, így Claudio Ranieri együttese még nem bajnok, az MU-tól pedig távolabb került a BL-indulás.

ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKAHEGYEK ITT!

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ

Manchester United–Leicester City 1–1 (Martial 8., ill. Morgan 17.)

Mindkét csapat számára fontos volt a mérkőzés, a Leicester City egy győzelemmel már az Old Traffordon bebiztosíthatta volna a bajnoki címét, a Manchester Unitednek pedig azért kellett a siker, mert azzal két pontra megközelíthette volna a negyedik, Bajnokok Ligája-selejtezőt érő pozícióban lévő városi rivális Manchester Cityt.

A hazaiaknál szokatlanul kevés volt a hiányzó, Louis van Gaal keretéből csak Luke Shaw és Bastian Schweinsteiger hiányzott (elképzelhető, hogy előbbi az FA-kupa-döntőre már felépül). Claudio Ranierinek azonban ismét meg kellett küzdenie első számú gólvágója, Jamie Vardy hiányával, akit ismét Leonardo Ulloa pótolt a kezdőcsapatban.

Az MU kezdte jobban a találkozót, beszorította ellenfelét, így egyáltalán nem volt meglepő, hogy már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést. Antonio Valencia kapott jó labdát a jobb oldalon Jesse Lingardtól, az ecuadori egy csel után jobb külsővel ívelt a túl oldalra, ahol érkezett Anthony Martial, és magabiztosan a jobb alsóba helyezett Kasper Schmeichel mellett (1–0).

Martial az MU házi gólkirálya, mai találata (minden sorozatot figyelembe véve) a 15. volt a szezonban.

Folytatta a nyomásgyakorlást a hazai együttes, nem járt messze tőle, hogy megduplázza előnyét, mégis a Leicester szempontjából alakult jobban a forgatókönyv, mert a vendégek kihasználták az első ziccerüket. Danny Drinkwater szabadrúgása után Wes Morgan fejelt a jobb alsó sarokba (1–1).

Morgan a Leicester összes PL-meccsét végigjátszotta a szezonban, ez volt a második találata.

A második félidőben is kiváló találkozót láthattunk, mindkét oldalon voltak helyzetek, gól azonban nem született. A legközelebb Chris Smalling járt a találathoz, de a kapufa kisegítette a parádésan védő Schmeichelt, így egy-egy ponttal gazdagodtak a felek.

A döntetlen azt jelenti, hogy a Leicester még nem bajnok, a Manchester United pedig megelőzte a West Ham Unitedet, ám a BL-indulástól így is távolabb került.

1. Leicester City 36 22 11 3 64–34 +30 77
2. Tottenham 35 19 12 4 65–26 +39 69
3. Arsenal 36 19 10 7 59–34 +25 67
4. Manchester City 36 19 7 10 68–38 +30 64
5. Manchester United 35 17 9 9 43–31 +12 60
6. West Ham 35 15 14 6 60–43 +17 59
7. Southampton 36 16 9 11 53–39 +14 57
8. Liverpool 35 15 10 10 59–48 +11 55