PL: a Chelsea néggyel felelt a Sheffield United álomgóljára

2020.11.07. 20:23
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójában a Chelsea a végét megnyomva 4–1-re legyőzte a Sheffield Unitedet.

Zijes (jobbra) ismét varázsolt, a Chelsea a végére kiütötte ellenfelét (Fotó: AFP)

Az előző idény meglepetéscsapata a 2019–2020-as kiírást három vereséggel zárva is kilencedik lett, de a negatív széria áthúzódott a mostani bajnokságra: hét meccs után egyetlen ponttal állt a Sheffield United, míg a Chelsea hét meccs óta veretlen volt, a legutóbbi ötön pedig gólt sem kapott.

No, ennek megfelelően „természetesen” a Sheffield United szerzett vezetést, egy káprázatos egyérintős passzjáték végén McGoldrick sarkazásával a 9. percben 0–1-et mutatott az eredményjelző.

A nagy mezőnyfölényben játszó hazaiaknak közel negyedórára volt szükségük a válaszra, Kovacic visszatett labdáját Abraham nagyszerűen törte el, a labda így mindenkin átpattanva hullott a kapuba (1–1).

Bő félórányi játék után Werner estében a lécet találta el, nem sokkal később viszont már összejött a Chelsea vezetése, Zijes sokadik remek beadása Chilwellről pattant a kapuba (2–1).

A második félidőben igazából csak az volt a kérdés, mikor sikerül végleg lezárnia a meccset a házigazdának: az első fél órában 77 százalékos labdabirtoklás mellett 7–0 volt a kapura lövések száma.

Az utolsó negyedóra kezdetén aztán meglett a megnyugtató hazai találat is, Zijes újabb remek beadását Thiago Silva csúsztatta a kapuba, majd Wernert is ziccerbe hozta, de a német nem tudta értékesíteni – ezt. Mert a következőt a védelem rossz hátrapasszolt labdájából már könyörtelenül bevágta (4–1).

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ
West Ham United–Fulham 1–0
(Soucek 91.)
Everton–Manchester United 1–3 (Bernard 19., ill. B. Fernandes 23., 32., Cavani 90+5.)
Crystal Palace–Leeds United 4–1 (Dann 12., Eze 22., Hélder Costa 42. – öngól, J. Ayew 70., ill. Bamford 27.)
Chelsea–Sheffield United 4–1 (T. Abraham 23., Chilwell 34., Thiago Silva 77., Werner 81., ill. McGoldrick 9.)