17. Fulham81167–15–84
18. West Brom7346–16–103
19. Burnley7253–12–92
20. Sheffield United8174–14–101

A gazdag embert az ág is húzza: odahaza és az európai kupaszíntereken is csalódást okozóan szerepel ebben az idényben a Manchester United, amely jobban kezdett az Everton otthonában, csakhogy amíg Anthony Martial kihagyta a maga ziccerét, a másik oldalon Bernard értékesítette a maga helyzetecskéjét.

A brazil szélső ebben az idényben csak 74 percet játszott a bajnokságban – Bruno Fernandest viszont szépen foglalkoztatják, most a hetedik PL-mérkőzésén megszerezte a hatodik kanadai pontját, egy szép fejessel.

A portugál karmester 33 manchesteri mérkőzésén 18 gólt lőtt, 12 gólpassz mellett, ugyanis nem sokkal az első találata után újra betalált, a 16-os bal sarkáról szépen emelt a kapu bal alsó sarkába, miközben a teljes hazai védelem Marcus Rashfordot követte, de őt is csak szemmel...

Carlo Ancelotti nagyon mérgesen nézte övéit, ritkán védekezik ilyen rosszul olasz mester csapata, angol, olasz és német (!) szavakkal irányította legénységét a kispad elől a rutinos szakember.

Sok izgalom sajnos nem maradt a második félidőre: Jordan Pickford és Michael Keane majdnem agyonrúgta Harry Maguire-t, Rashford kihagyott egy ziccert, Fernandes meg majdnem kiharcolt magának egy piros lapot, második sárga lappal. Megúszta azonban a portugál, és megúszta második félidei rossz játékát az MU is, ugyanis az Everton még nála is rosszabbul futballozott, mert a szünet után már helyzetig sem jutott...

Ismét Fernandes mentette meg a klubot és menedzserét, mint afféle idegenbe szakadt délszaki Bruce Willis, a 94. percben pedig adott egy gólpasszt a csereként beálló Edinson Cavaninak, aki megszerezte első gólját új csapatában.

A kispadmegremegés törvénye: most Ancelotti aggódhat, sorozatban 3. alkalommal kapott ki az Everton.

Meglett az MU sorozatban 7. idegenbeli PL-győzelme, beállították az 1993-as klubrekordot. OGS SAF nyomába lépett. A 17. alkalommal nyertek a Goodison Parkban bajnokin, ez is rekord!

Már harmadszor dönti meg ma: Fernandes első 10 idegenbeli PL-meccsén 15 kanadai pontot szerzett, REKORD!

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Diego Forlán után a második uruguayi gólszerző az MU-ban.

90+4. perc Fernandes ad egy gólpasszt is, a 16-os közepe elől balra passzol EDINSON CAVANINAK, aki az ötös bal sarka elől jobbal a jobb alsóba lő. 1–3!

90. perc Coleman passzát Doucouré 18-ról a léc fölé rúgja.

89. perc Négy perc a ráadás.

89. perc Abdoulay Doucouré is megröpteti McTominnay-t, sárga lap. Fernandes távoli szabadrúgása a léc fölé megy.

88. perc Fernandes játszik a tűzzel...

86. perc Cenk Tosun megröpteti McTomminayt, sárga lap a töröknek.

83. perc Fred kap sárga lapot Coleman megrúgásáért. Digne beadását kifejeli Maguire, a mezőny legjobbja. Holgate ívelésekor ügyesen elnyomja a labda elől Doucourét Fernandes a bal sarok előtt.

82. perc Edinson Cavani be, Martial le.

81. perc Paul Pogba be, Mata le.

80. perc Cenk Tosun be, Rodríguez le.

77. perc
Dominic Calvert-Lewin első 8 bajnokiján 7-szer volt eredményes, de az MU ellen 7 meccsen csak 1 gólt lőtt. Most ment előle fejjel a kapu torkában Maguire, Coleman ívelését követően.

Rashford az előző 4 idegenbeli bajnokin 6 kanadai pontot jegyzett.

74. perc Rashford kap jó passzt Fernandestől, de rossz a levétel, majd szépen gurít balról középre Mata elé, de a ballábas, 17 méteres lövés gyenge, kirúgja Keane.

72. perc Rashford lő jobbal az ötös jobb sarka elől Pickfordba!

70. perc Hopp, Fernades bemutat egy nyújtott lábas becsúszást Digne-en... de nincs piros.

67. perc Shaw lesérült, Axel Tuanzebe váltja.

66. perc Fernandes majdnem kap egy újabb sárgát Coleman lerántásáért, Sigurdsonnak nem ment (a válogatottban se menjen neki jobban!), Alex Iwobi váltja. Középpályás helyett támadó mindenes.

62. perc Maguire szereli becsúszva az ötös bal sarka előtt Digne-t. Ápolás, nem ért 11-est, a balbekk rúgott az angolba, aki mentett előle.

De megúszta a védő, nem úgy, mint a Pool hollandja...

60. perc PICKFORD! Kiejti Mata lágy szabadrúgását, Maguire térddel a léc fölé emel, Keane hatalmasat rúg bele, a kapus is egy kicsit. HOGY EZ HOGYAN NEM 11-ES? Mert előtte lökött Maguire.

58. perc Holgate hosszú passzára szépen lép ki De Gea.

Sorozatban 8. bajnokiján is kapott gólt az Everton, klubrekord!

56. perc Coleman nem lő 15-ről, cselez, az ötös jobb sarkán is... elnyomja Maguire.

53. perc Digne bal oldali beadását ellőni az ötös elől Rodríguez, de odalép neki Maguire! Nagy mentés!

Ne feledjük, az MU az előző két bajnokiján 0 gólt lőtt. De: a United sorozatban hetedik idegenbeli hetedik PL-meccsét nyerheti meg, a klubrekord szintén hét, 1993-ból.

50. perc Bruno Fernandes kap sárga lapot Sigurdsson felrúgásáért.

48. perc Lewin szépen indul meg, Bissaka löki éppen csak a 16-os előtt. Ismét rossz Sigurdsson, majd Coleman beadása is. Déja vu!

46. perc Egy Fred által blokkolt Doucouré-lövéssel.

46. PERC FOLYTATJUK!

Fernandes folytatja. Első 10 idegenbeli PL-meccsén 14 kanadai pontot szerzett, REKORD!

Meglehetősen korai a Premier League nyolcadik fordulója után kijelenteni, hogy az idény végén melyik csapat végez az élen, ám Jamie Carragher, a Sky Sports szakértője biztos benne, hogy a Manchester City és a Liverpool között dől el az aranyérem sorsa. A két együttes vasárnapi ütközete ezért lehet kulcsfontosságú. „A Liverpoolon és a Manchester Cityn kívül egyik klubban sem látom a lehetőséget a bajnoki cím megnyerésére – jelentette ki a Liverpool és az angol válogatott korábbi védője. – A Tottenham jól kezdte az idényt, és mások is ígéretesen rajtoltak, de nem hiszem, hogy végig bírnák. Hogy a két nagy
közül melyiknek van jobb esélye? Erre a kérdésre Virgil van Dijk sérüléséig mindig a Liverpoolt mondtam, de mostanra kiegyenlítődtek az erőviszonyok.”

Tiki-taka

78 éves korában, hosszan tartó betegség után elhunyt Nobby Stiles, a Manchester United korábbi középpályása, aki Angliával világbajnoki címet nyert 1966-ban.

A Manchester Unitednek óriási feladat lesz helyreállítani a régi ragyogást, és az elmúlt években valami tényleg megindult az Old Taffordon. Viszont könnyen elképzelhető, hogy a törökországi BL-vereség után a jövőt talán már nem is Ole Gunnar Solskjaerrel kell elképzelni.

Ole Gunnar Solskjaer irányításával a Manchester Unitednek óriási feladat lesz helyreállítani a régi ragyogást. Megkérdeztük a klub prominenseit és szürke eminenciásait, hogy mi kell a Liverpool és a városi rivális City legyűréséhez.

A brit bulvárlap, a The Sun számolt be róla először, hogy letartóztatták Ryan Giggset, a Manchester United korábbi labdarúgóját, a walesi válogatott szövetségi kapitányát, miután a hírek szerint bántalmazta barátnőjét.

Problémás gyerekből problémás ikon lett. Hogy megérte-e? Tízből kilenc United-drukker biztos igent mond. És Sir Alex Ferguson is. A The Athletic munkatársai a 2020–2021-es angol labdarúgóidény rajtja előtt megválasztották a Premier League 1992 óta íródó történetének hatvan legjobb futballistáját. A top tizenötöt, a lista élmezőnyét a Nemzeti Sport Online-on is bemutatjuk, a legújabb epizódban a Manchester United óriási teherbírású, ám lobbanékony természete miatt sokszor a saját csapattársai által is félt középpályásával, Roy Keane-nel. Portré.

E párharc legjobb góllövői
Graeme Sharp 10
Denis Law 8
Ole Gunnar Solskjaer 7
Ryan Giggs 7
Ruud van Nistelrooy 6

Ancelotti sorozatban három bajnoki vereséget 2006-ban szenvedett el, a Milan élén.

45+5. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+4. perc Allan odarúg Frednek, sárga lap.

A Manchester United 36 PL-győzelme az Everton ellen PL-rekord, 16 idegenbeli sikere szintén, ennyiszer csak a Villa Parkban nyert, szintén az MU.

45+2. perc Digne és Sigurdsson beadása is rossz.

Az Everton három meccs óta veretlen az MU-val szemben, négyig legutóbb 1990-ben jutott.

45. perc Martialt oldalba könyökli Keane, ápolás. Cavani melegít. Van de Beek dettó, Pogba üldögél.

Négy perc a ráadás.

42. perc Fernandes a földön, a jobb bokája fáj. Ápolás, a cipőjét is levette már.

Ancelotti nagyon mérges, Solskjaer ötödik meccsén megveri először edzőként az Evertont?

37. perc Martial lő ballal az ötös bal sarka elől a kapushoz...

34. perc Mason Holgate kap sárgát Martial megrúgásáért.

A portugál karmester 33 manchesteri mérkőzésén 18 gólt lőtt, 12 gólpassz mellett!

32. PERC MÁR VEZET AZ MU, BRUNO FERNANDES emel balról jobbal a bal alsó sarokba, Rashford az ötösön nem éri el fejjel a labdát, de nem is kellett. A kapufa is az MU-t segíti a hazai védelem mellett... 1–2!

32. perc Fernandes jobbal felad egy szabadrúgást 23-ról Pickfordnak. Akinek résen kellett lennie, éppen előtte pattant le a labda.

28. perc KAPUFA! Digne lő ballal nem sokkal a rövid felső sarok mellé az ötös bal sarka mögül!

26. perc Mata bal oldali beadására kivetődik szépen Pickford.

Fernandes: 7 bajnoki, 6 kanadai ponttal.

23. PERC ITT AZ EGYENLÍTÉS, BRUNO FERNANDES! Az ötösről szép mozdulattal a bal sarokba fejel, félmagasan, Shaw bal oldali, ballábas után, Holgate és Keane közül. 1–1!

22. perc Shaw passza után Rashford balról jobbal 22-ről jócskán a bal sarok mellé lő.

Bernard: 7 meccs az MU ellen, az 1. kanadai pont.

Lewin a kapuskirúgást fejelte a brazil elé, aki eleddig 74 percet játszott a bajnokságban.

19. PERC ITT A GÓL, kissé balról, Lewin fejese után BERNARD jobbal a jobb alsóba lő 17-ről, Wan-Bissaka lába között. 1–0!

17. perc Rashford a bal felső fölé lő ballal 17-ről, kissé balról. Leperdült, Pickford pedig ütközik a kapufával, de jól van.

16. perc Fred rúg egy irgalmatlan lukat,majd Martial elé emel maga fölött, a támadó az ötös bal sarka elől ballal a bal alsó mellé lő.

15. perc Fernandes távoliját blokkolja Sigurdsson.

13. perc Süt a nap, remek az idő, mezőnyjáték. Mata szereli hátul Digne-t.

Köszönet a jótékonyságért.

10. perc
Rodríguez szép sarkazása után rossz Coleman beadása jobbról.

6. perc HELYZET, Bernard megvillan a balon, két csel után középre ad, Maguire lemarad, Lewin meg az ötösről nem sokkal a bal felső fölé fejel.

5. perc Shaw bal oldali beadását bedobásra menti... Rashford.

2. perc Shaw emel Martial elé, de szépen keresztez Holgate.

A két csapat előző 11 meccséből 1-et nyert meg az Everton, tavaly, itt, négy nullára.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék mezben és fehér nadrágban, a vendégek vörös mezben és fehér nadrágban.

Megemlékezünk az I. világháború lezárásáról.

Kezd a 30. születésnapján

Egy kis örökmérleg: 201 találkozó, 67 liverpooli és 46 unitedes sikerrel, 279, ill. 296 rúgott góllal.

Eltiltott: Richarlison.

A hazaiaktól Jean-Philippe Gbamin sérült, a vendégektől Alex Telles, Phil Jones és Eric Bailly maródi.

MU: 36 bajnoki siker az EVE ellen, rekord!

Az argentin szakember épp néhány napja nyilatkozott egy műsorban: mint elmondta, késznek érzi magát a visszatérésre, csak a megfelelő ajánlatra vár.

Mint olvasható, a klub a kínos vereség előtt ugyan támogatta Solskjaert, ha azonban a gárda hétvégén kikap az Evertontól, akkor a helyzet könnyen változhat – az oldal szerint a Manchester United képviselői már meg is keresték Pochettinót, hogy elvállalná-e a csapat irányítását.

A blamát követően ismét terítékre kerültek a Solskjaer jövőjét firtató cikkek a brit sajtóban, a Manchester Evening News ráadásul már azt is tudni véli, hogy a klub vezetősége a menedzser utódját keresi – a portál szerint a megoldás a legutóbb Tottenham Hotspurt irányító Mauricio Pochettino lehet.

Angliában hetek óta téma a norvég menedzser sorsa – noha az MU az előző idényben nagy hajrával odaért a 3. helyre a Premier League-ben, a jelenlegi kiírásban Solskjaer alakulata finoman szólva sem teljesít jól: hat összecsapáson mindössze hét pontot gyűjtött, amivel csak a 15. a bajnokságban.

Brit sajtóhírek szerint a Manchester Unitednél már azon dolgoznak, hogy megtalálják Ole Gunnar Solskjaer utódját.

Meddig ragaszkodnak még Ole Gunnar Solskjaerheza Manchester Unitednél? Mi lesz a Barcelonával az elnök lemondása után? PODCAST!

A meccs után a Sky Sportsnál szakértőként dolgozó korábbi Manchester United-játékos, Roy Keane – szokásához híven rendkívül szókimondóan – értékelte a történteket.

„Néha azt mondják, nincs ok a pánikra. De ez az eredmény és teljesítmény igenis azt sugallja, hogy minden ok megvan a pánikolásra. Solskjaer azt mondja, hogy jó srácok vannak körülötte, győzni akarnak, ám én a tettek alapján ítélem meg őket. A szemem nem hazudik… Ezekkel a játékosokkal Ole el fogja veszíteni az állását… Jelenleg nagyon, nagyon aggódom a Manchester Unitedért” mondtaRoy Keane.

Mint arról beszámoltunk, az Arsenal Pierre-Emerick Aubameyang tizenegyesből szerzett góljával legyőzte a Manchester Unitedet az Old Traffordon az angol Premier League 7. fordulójában.

„Ennél jobb alkalmat nem is kívánhatnánk, hogy feledtessük az előző két forduló vereségét,
és megszilárdítsuk a helyünket a tabella elején – mondta Carlo Ancelotti, az Everton menedzsere a
mérkőzés előtti hivatalos sajtótájékoztatón. – Ahhoz, hogy előrébb lépjünk, javítanunk kell a védekezésünkön. A játékosoknak jobban oda kell figyelniük egymásra, mert a kapott góljaink többségét egyéni hiba előzi meg. Szeretnék minél több olyan mérkőzést látni, amelyen nem kapunk gólt. A legjobb az lenne, ha már a Manchester United ellen elkezdenénk a sorozatot.”

A három pont nem jönne rosszul az Evertonnak sem, amelynek célja az élmezőnyben maradás.
A klubnál évek óta nagy terveket szövögetnek arról, hogy bekerülnek a legjobb négy közé, és
kivívják a BL-indulást, ebből a szempontból ez az idény kifejezetten biztató. A cél eléréséhez azonban elengedhetetlen a rangadók megnyerése, ezúttal a Manchester United ellen. A liverpooli szurkolóknak jó hír, hogy visszatért és bevethető lesz szombaton James Rodríguez, Lucas Digne, Seamus Coleman és Mason Holgate is.

„Hosszú volt az út Törökországból hazáig – mondta Ole Gunnar Solskjaer. – Nem is a Basaksehirtől elszenvedett vereség ténye, hanem a módja zavart. Sokkal könnyebb megemészteni, ha úgy kapsz ki, hogy az ellenfeled jobban futballozik, mint ha egyéni hibák miatt. Össze kell kapnunk magunkat, gólokat kell rúgnunk, és elkezdeni nyerni. Az Everton ellen szenvedélyes futballt akarok látni a játékosaimtól, meg kell szakadniuk a győzelemért.”

A csapat a 2020–2021-es idényben felemásan szerepel. A Bajnokok Ligája-teljesítményére a Basaksehir otthonában elszenvedett 2–1-es vereség ellenére nem panaszkodhat, a PSG-t és a Leipziget is legyőzte. A Premier League-ben viszont hat mérkőzést lejátszva csak a tizenötödik helyen áll, és szombat kora délután az Everton otthonában sem neki áll a zászló, ugyanis Liverpool „kék felén” az utóbbi hetek megtorpanása ellenére jól kezdték a bajnokságot, és erősen reménykednek abban, hogy
Carlo Ancelotti keze alatt igazán ütőképes csapat áll össze.

„A kezdetek óta nyílt és őszinte a viszonyom a klubbal – nyilatkozta Ole Gunnar Solskjaer a Daily Mailnek. – Eddig minden felvetődő problémát megoldottunk, és hiszem, hogy a jövőben is meg tudunk. A csapattal szemben mindig is nagy volt az elvárás, ez a fajta nyomás nem ismeretlen nekem. A klubnál nőt-
tem fel, és lett belőlem férfi. Az itt töltött évek megtanítottak arra is, hogyan kell kezelni a sikert és a kudarcot. Ha a csapatod nyer, a világ legjobb edzőjeként tekintenek rád, ha kikap, te vagy a legrosszabb. Tudom, milyen értéket képviselek, bízom a stábomban és a játékosaimban. Idővel átlendülünk
a nehézségeken.”

A Manchester United utóbbi hónapokban nyújtott teljesítménye alapján jogosan vetődhet fel ez a kérdés, és ember legyen a talpán, aki megmondja a választ. Úgy tűnik, a norvég menedzser szerepelhet bár milyen rosszul és szenvedhet bármilyen kínos vereséget a csapatával, a klub vezetőségének töretlen a bizalma iránta. Ezt ő maga is megerősítette.

Minek kell történnie ahhoz, hogy Ole Gunnar Solskjaer elveszítse az állását?