FA-kupa: ráijesztett a QPR a Bournemouthra, de végül kiesett

V. J.V. J.
2024.01.06. 18:02
Kieffer Moore fejeli be a Bournemouth egyenlítő gólját a QPR otthonában (Fotó: Getty Images)
Az AFC Bournemouth a Queens Park Rangers otthonában aratott 3–2-es győzelmével ment tovább az angol labdarúgó FA-kupa legjobb 32 közé jutásért vívott fordulójában, a szombati játéknapon.

Álomszerűen alakult a QPR első félideje a sérült Kerkez Milost nélkülöző AFC Bournemouth ellen. A szünet előtt nem sokkal Ziyad Larkeche nagyjából 22 méterre a saját kapujától, a bal szélen indította Sinclair Armstrongot, aki egy 30 méteres sprint végén az ötös sarkáról a hálóba lőtt. Kisvártatva újabb gólt lőttek a hazaiak: egy gyors kontratámadás során Lyndon Dykes is felrohant a bal oldalon, majd tíz méterről betalált.

A Bournemouth a szünet után nagyobb fokozatra kapcsolt, lövésig sem engedte ellenfelét, amelynek kapuját háromszor is bevette. A második félidő elején egy szöglet után Marcus Tavernier szépített lapos, megpattanó löketével, majd egy újabb sarokrúgást követően Kieffer Moore fejjel talált be. A győztes gólt a 69. percben az ötösön belül teljesen magára hagyott Justin Kluivert szerezte, akinek nem okozott nehézséget a hálóba küldeni a balról érkező beadást. 2–3

A BRIGHTONNAK SEM VOLT KÖNNYŰ DOLGA

A Bournemouthhoz hasonlóan a Brighton is megizzadt a győzelemért másodosztályú ellenfelével szemben. Roberto de Zerbi együttese egy öngóllal került korán hátrányba a Stoke City otthonában: Jan Paul van Hecke saját kapujába téblábolt egy jobbról beérkező passzt. A Brighton a szünet előtt látványos góllal egyenlített: Pervis Estupinán az előtte felpattanó labdát húsz méterről, kapásból zúdította a kapu jobb oldalába.

A fordulást követően nem sokkal szögletet végezhetett el a Brighton, amelyet követően nem tudott felszabadulni a Stoke kapuja, Lewis Dunk pedig fejjel előnyhöz juttatta csapatát – amelyet az ekkor még nem tudott megőrizni. A második brightoni gól szerzője ugyanis a 63. percben kezezésével összehozott egy tizenegyest, ebből pedig Lewis Baker egyenlített.

A hajrában aztán csak eldöntötte a párharcot a Brighton: Joao Pedro előbb bebólintott egy beadást, majd Van Hecke is jóvátette az öngólját – adott egy gólpasszt a brazilnak, aki estében küldte be a kapus lábai között a második találatát. 2–4

A Sheffield United nem izzadt meg a negyedik vonalban vitézkedő Gillingham vendégeként: 70 százalékban birtokolta a labdát, alaposan megsorozta ellenfele kapuját s annak környékét (23 próbálkozásából 9 ment kapura, a hazaiaknál 10:1 volt ennek az aránya), s végül négyszer be is talált. Előbb Will Osula, majd James McAtee is duplázott.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT

Gillingham (IV.)–Sheffield United 0–4 (Osula 14., 39., McAtee 83., 88.)
QPR (II.)–AFC Bournemouth 2–3 (Armstrong 40., Dykes 42., ill. Tavernier 49., Moore 58., Kluviert 69.)
Stoke City (II.)–Brighton & Hove Albion 2–4 (Van Hecke 16. – öngól, Baker 63. – 11-esből, ill. Estupinán 45+6., Dunk 52., Joao Pedro 71., 80.)
Millwall (II.)–Leicester City (II.) 2–3 (Watmore 56., Flemming 86., ill. Casadei 16., Ricardo Pereira 39., Cannon 61.)
Sunderland (II.)–Newcastle United 0–3 (Ballard 35. – öngól, Isak 46., 90.– 11-esből)
Chelsea–Preston North End (II.) 4–0 (Broja 58., Thiago Silva 66., Sterling 69., Enzo Fernández 85.)
Middlesbrough (II.)–Aston Villa 0–1 (Cash 87.)