Priskin Tamás ismét betalált, és győzelemhez segítette a Watfordot

2009.02.17. 22:55
Újabb gólt szerzett a Watfordban Priskin Tamás: a magyar csatár csapata első találatát lőtte a Swansea elleni bajnokin, és ezzel három pont megszerzéséhez segítette a „lódarazsakat”. Nem volt jó napja a Priskinhez hasonlóan végig játszó Tímár Krisztiánnak: csapata, a Plymouth simán kikapott otthon a Crystal Palace-tól.
Priskint (jobbra) szezonbeli kilencedik gólja után ünnepelhették
Fotó: Action Images (archív)
Könnyed győzelmet aratott hazai pályán a Watford labdarúgócsapata az angol másodosztály (Championship) 33. fordulójában a Swansea ellen, és a sikernek magyar főszereplője volt.

Priskin Tamás szerzett ugyanis vezetést a „lódarazsaknak” a walesi gárda ellen, hetedik bajnoki góljával, összesen pedig már kilenc találatnál jár a szezonban.

A támadó a 23. percben Tommy Smith precíz beadását küldte laposan a kapu közepébe hat méterről.

Kilenc perccel később a „feladó” is ünnepelhetett: Jobi McAnuff beadását Don Cowie lőtte rá, Dorus De Vries ezt még védte, de a kipattanónál már tehetetlen volt a házi gólkirály Smith lövésével szemben.

2–0 után a Watford magabiztosan megtartotta az előnyét, ráadásul a Priskin-Smith duó még többször megkeverte a vendégek védelmét.

A Swansea remek, tizenhat mérkőzéses veretlenségi sorozatának inthetett búcsút. Sikerével a Watford megelőzte a Norwichot, ezzel elkerült a kieső helyekről.

Tizenegyest védett Gulácsi, győzött a Hereford

Kitűnő teljesítményt nyújtott a harmadosztályú Hereford United csapatában Gulácsi Péter: a magyar kapus több nagy védéssel és egy tizenegyes hárításával járult hozzá klubja meglepő, 2–0-s Leeds United elleni sikeréhez. Gulácsi a 37. percben védte Lee Trundle büntetőjét.
Továbbra is a kieső helyek felé tart azonban Tímár Krisztián csapata, a Plymouth Argyle, mely a magyar védővel soraiban szenvedett otthon nagyon sima vereséget a Crystal Palace-tól.

A „zarándokokkal” a vendégek már az első félidőben „felmosták a pályát”, az újabb vereséggel pedig folytatódott a Plymouth szörnyű sorozata: Tímárék utóbbi 15 meccsükön csak egy győzelmet arattak, így nem lenne meglepő, ha Paul Sturrock menedzsernek megköszönnék a munkáját.

Meglepetésre idegenben győzött a kiesőjelölt Barnsley, otthon nyert a Doncaster, döntetlen született a Burnley–Coventry találkozón.