NHL: hosszabbításban nyert a Seattle, továbbra is remekel a Florida – videók

B. A.B. A.
2023.05.03. 07:44
Joe Pavelski (zöldben) négy gólja is kevés volt a Seattle ellen (Fotó: Getty Images)
Az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásának második fordulójában a Flordia Panthers Torontóban, míg a Seattle Dallasban nyert. Az alapszakasz legjobb mérlegű csapatát, a Boston Bruinst búcsúztató Panthers továbbra is jó formában van és 4–2-es győzelmével elvette a Maple Leafs pályaelőnyét.

Zsinórban negyedik meccsét nyerte meg a rájátszásban a Florida Panthers. A Keleti nyolcadik kiemelt Torontóban győzte le a Maple Leafs, így elvette a kanadaiak pályaelőnyét. A Toronto a második harmadban még egyenlített két gólos hátrányból, azonban az újabb két bekapott gólra már nem volt válaszuk.

Matthew Knies és Michael Bunting góljaival még egyenlített a Maple Leafs

Carter Verhaeghe góljával ismét előnybe került a Florida

A Dallast erősítő Joe Pavelski az alapszakaszban három gólt és két asszisztot szerzett az alapszakaszban a Seattle ellen, így nem volt meglepő, hogy ő szerezte meg a vezetést a rájátszás mérkőzésen is.

A Stars 38 éves csatára összesen négyszer is betalált a mérkőzésen, kétszer az első-, illetve kétszer a harmadik harmadban. Az első játékrész igazán gólzáport hozott, hiszen hatszor is betaláltak a csapatok, volt olyan, amikor 52 másodperc alatt két gól is esett.

Pavelski hiába lőtt négy gólt, ez is csak hosszabbításra volt elég, ahol a Kraken Yanni Gourde góljával győzött és megnyerte a párharc első mérkőzését.

NHL, RÁJÁTSZÁS
2. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS
KELETI FŐCSOPORT
Toronto Maple Leafs–Florida Panthers 2–4 (0–1, 2–2, 0–1)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Florida Panthers javára.
NYUGATI FŐCSOPORT
Dallas Stars–Seattle Kraken 4–5 (2–4, 0–0, 2–0, 0–1) – hosszabbítás után
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Seattle Kraken javára.

Toronto Maple Leafs–Florida Panthers 0–1