NHL: a bostoni meccs a robbantás áldozatául esett

2013.04.16. 08:17
A philadelphiai Kimmo Timonen nem kímélte a montreali Michael Rydert (Fotó: Reuters)
A bostoni robbantás miatt a Bruins–Senators meccset elhalasztották, de a többi találkozót megrendezték az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) hétfői játéknapján. A Chicago és a Columbus folytatta győzelmi sorozatát, de lendületben maradt a Vancouver is.

A ligaelső Chicago a Dallast fogadta, és a vendégek hiába egyenlítettek a harmadik harmad elején, a folytatásban Andrew Shaw, Niklas Hjalmarsson és Marián Hossa gondoskodott róla, hogy a Blackhawks zsinórban hatodszor is győzzön.

A Columbus egyelőre csak karistolja a playoffmezőnyt, így rendkívül fontos volt számára, hogy nyerjen a gyengécske Colorado vendégeként. Nem ment könnyen: R. J. Umberger csupán másfél perccel a rendes játékidő vége előtt egyenlített, ezzel azonban megteremtette a lehetőséget, hogy a hosszabbításban Nick Foligno bevágja a győztes gólt is. A Blue Jackets négyes győzelmi szériában van.

A lendületben lévő Vancouver (hat meccs, öt győzelem) a 36 védést bemutató Roberto Luongo és a kétszer a kapuba találó Ryan Kesler vezérletével nemcsak legyőzte a Nashville-t, de ki is iktatta a playoffharcból.

A Montreal már ott van a rájátszás mezőnyében, de Michel Therrien vezetőedzőt nagyon nem dobja fel, hogy elkényelmesedő legénysége egymás után már a második súlyos vereségét szenvedte el. Kedd hajnalban a playoffban csak reménykedő Philadelphia vágott egy hetest a háromgólos Scott Hartnell vezérletével a kanadaiaknak.

A San Jose elsősorban a második harmadbeli szárnyalásának köszönhette a Phoenix elleni fontos idegenbeli győzelmet. Abban a periódusban 24:7 volt a kapura lövési mutató, és ami a legfontosabb, Tommy Wingels, Logan Couture és Joe Pavelski nemcsak lőtt, de talált is. Antti Niemi 35 védéssel, idénybeli negyedik shutoutjával járult hozzá a diadalhoz.

A kilenc év után végre rájátszásra vágyó Toronto annak ellenére legyőzte a New Jerseyt, hogy mindössze 12-szer lőtt kapura – sokat javított az összképen James Reimer kapus 32 lövéses nullázása –, míg a Minnesota a kétgólos Jason Pominville vezérletével megszakította hármas vereségszériáját.

NHL, ALAPSZAKASZ, 84. JÁTÉKNAP
Toronto Maple Leafs–New Jersey Devils 2–0 (0–0, 0–0, 2–0)
Montreal Canadiens–Philadelphia Flyers 3–7 (1–2, 2–4, 0–1)
Nashville Predators–Vancouver Canucks 2–5 (0–2, 2–1, 0–2)
Chicago Blackhawks–Dallas Stars 5–2 (1–0, 1–1, 3–1)
Calgary Flames–Minnesota Wild 3–4 (0–1, 0–1, 3–2)
Colorado Avalanche–Columbus Blue Jackets 3–4 (0–0, 1–1, 2–2, 0–1), h. u.
Phoenix Coyotes–San Jose Sharks 0–4 (0–0, 0–3, 0–1)
A Boston Bruins–Ottawa Senators mérkőzést elhalasztották.

5. San Jose 42 15 7 7 13 106–102 51
6. Minnesota 42 19 4 3 16 109–106 49
15. Colorado43131722103–13535
A csapatnév után a meccsszám, a rendes játékidőben/hosszabbításban elért győzelmek, a szétlövéses győzelmek, a hosszabbításos vereségek, vereségek száma, a gólkülönbség és a pontszám szerepel. A győzelmeket azért különítik el, mert az alapszakasz végén azonos pontszám esetén a nem szétlövéses győzelmek száma rangsorol.
x=a jelölt csapat már bejutott a rájátszásba
Az alcsoportok éllovasainak garantált helyük van a főcsoport első három kiemeltje között.