NFL: a Chiefs irányítója bejelentette visszavonulását

P. K.P. K.
2023.02.13. 09:56
Chad Henne (4) felkészült arra, hogy be kell állnia Patrcik Mahomes (balra) helyére, de végül a csere elmaradt, a Chiefs elsőszámú irányítója végigjátszotta a Super Bowlt (Fotó: Getty Images) <br />
Miután a Kansas City Chiefs 38–35-re megverte a Philadelphia Eaglest az 57. Super Bowlon, a bajnokcsapat csereirányítója, Chad Henne bejelentette a visszavonulását.

A Kansas City Chiefs csereirányítója, a 37 éves Chad Henne az Instagramon bejelentette visszavonulását, miután pályafutása során másodszor is bajnok lett a „Főnökökkel”, igaz az Eagles ellen 38–35-re megnyert döntőn nem kellett pályára lépnie. A bemelegítésig jutott az első félidő hajrájában, amikor még úgy tűnt, Patrick Mahomes kisebb sérülése miatt újra szükség lehet a játékára, de Mahomes maradt és győzelemre vezette a Chiefst, a döntő legértékesebb játékosának járó MVP-címet is elnyerte.

Henne ebben az idényben három alapszakaszmeccsen és egy rájátszás-találkozón szerepelt, és másodszor lett bajnok a Kansas Cityvel Mahiomes cseréjeként.

Henne-t 2008-ban a Miami draftolta a 2. kör 57. helyén, 2011-ig játszott a Dolphinsban, majd öt évet a Jacksonville-ben, 2018-tól pedig a Chiefsben. Összesen 78 meccsen szerepelt az NFL-ben (54-szer kezdőként), 60 touchdownt passzolt 63 eladott labda mellett.