NBA: Curry és Thompson vezette győzelemre a Warriorst

2023.03.21. 07:29
A címvédő Golden State Warriors a 30 ponttal, hét lepattanóval és öt assziszttal záró Steph Curry és a 29 pontja mellett két lepattanót és egy gólpasszt jegyző Klay Thompson vezérletével 121–108-ra nyert a Nyugati főcsoport utolsó helyén álló Houston Rockets vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti keddi játéknapján.

A Philadelphia 76ers Joel Embiid dupla duplája (37 pont, 16 lepattanó) ellenére nem bírt hazai pályán a Chicago Bullsszal, amely Zach LaVine (26–2–7), Demar DeRozan (25–8–2) és Nikola Vucsevics (21–12–2) vezérletével hosszabbítás után győzött 109–105-re.

A New York Knicknél óriási teljesítményt nyújtott Julius Randle, aki 57 ponttal zárta a Minnesota Timberwolves elleni mérkőzést, de a vendégek a bokasérülés miatt hiányzó Anthony Edwards és a vádlisérülés miatt kimaradó Karl-Antony Towns nélkül, Taurean Prince (35–5–2) és Mike Conley (24–4–11) vezérletével így is 140–134-re nyertek.

A Luka Doncicot combsérülés miatt továbbra is nélkülöző Dallas Mavericksnél hiába jutott 28 pontig Kyrie Irving, a texasiaknak a harmadik negyedbeli 16 pontos előnyük sem volt elég a győzelemhez, hiszen a házigazda Memphis Grizzlies Jaren Jackson (28–4–1) és a spanyol Santi Aldama (22–14–2) kiváló teljesítményével fordított és 112–108-ra győzött.

A Sacramento Kingsnél De’Aaron Fox ezúttal is 30 pont felett zárt – 37–4–7 –, de csapata 128–120-ra kikapott a Utah Jazztől, melynél Ochai Agbaji – karriercsúcsot jelentő – 27–5–3-as, Kelly Olynyk 19–10–8-as, Kris Dunn pedig 18–2–10-es mutatóval zárt.

Zsinórban négy vereség után tudott ismét nyerni az Indiana Pacers hazai pályán 115–109-re felülmúló Charlotte Hornets.