NBA: Kawhi Leonard nem hagyta kiesni a Clipperst, hetedik meccs jön

Gobodics TamásGobodics Tamás
2021.06.05. 08:29
Kawhi Leonard volt a Clippers nyerőembere (Fotó: Getty Images)
Tarthatatlan volt a Clippers vezére, a Los Angeles megnyerte a hatodik meccset, így a Staplesben dől majd el a párharc.

Dallas Mavericks–Los Angeles Clippers 97–104

Leonardöt ma nem lehetett megverni. A várakozásoknak megfelelő szoros, fordulatos, izgalmas csatát hozott ez a mérkőzés, amelyen a hajráig sosem volt kilenc pontnál nagyobb különbség egyik irányban sem és amelyen ezúttal Kawhi Leonard lett a döntő faktor. Sokáig inkább a Mavs tudott egy-két kosárral előrébb járni, a Clippers időnként átvette a vezetést, majd hamar vissza is adta, de már a második negyedben kaptunk némi ízelítőt a Leonard-show-ból, amikor 39–30 után egymaga dobott hét pontot három játékból és visszahozta a csapatát. A nagyszünetben végül a Clippers vezetett Leonard két fontos dobása után, majd jött a harmadik negyed, amelynek közepétől már tarthatatlan volt a LAC sztárja, itt összesen 17 pontot rakott be a közösbe - azonban a félidőt így is egy 10–2-es dallasi futás zárta, emiatt megint a texasiak jártak előrébb. A záró etapban megint jött az egál helyzet, TIm Hardaway Jr. sorozatban dobott hét pontja rázta fel a Dallast, de itt már jobbnak érződött a Clippers, majd a döntő ütést megint Leonard vitte be: 90–88-as előnynél, az utolsó három percben egymaga nyolc pontot dobott három egymást követő labdabirtoklásból, abszolút gyilkos dobásokat elsüllyesztve döntötte el a küzdelmet. A kétszeres döntő-MVP végül 45 ponttal, 18/25-ös mezőnymutatóval és 5/9 triplával zárt, őt ezen az estén nem lehetett megverni, ráadásul Reggie Jackson (25 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) és Paul George (20 pont, 13 lepattanó, 6 gólpassz, 3 blokk) révén segítséget is kapott – csapatszinten ugyan 30% alatt tripláztak, de így is elkerülték a kiesést és kiharcolták a hazai hetedik meccset.

Nem tudta lezárni a Mavs. Nagyon hetedik meccs szaga volt ennek a derbinek, mindkét csapat borzasztóan triplázott, nagyon küszködött, erőlködött védekezésben és bár a mérkőzés nagyobb részében a Dallas járt előrébb, de nem tudta feltenni a pontot az i-re, a hajrában most Leonard dobásai döntöttek. Luka Doncic összességében nem játszott jól, az első negyed 13 pontja után sokáig eltűnt, már ami a dobást illeti és bár a végén sokat javított a statisztikáján (29 pont, 8 lepattanó, 11 gólpassz, 4 labdaszerzés), ez magához képest most nem volt extra – Tim Hardaway Jr. 23 pontja szép, Finney-Smith elöl-hátul hasznosnak bizonyult, most Kristaps Porzingis is többet tett hozzá védekezésben, Boban Marjanovics kihozta a maximumot a 17 játékpercéből, de támadásban egyszerűen nem volt bennük elég tűzerő ahhoz, hogy ezt a Leonard-show-t kimozogják. A hajrában hiába alakítottak ki jó helyzeteket, azok már rendre kimaradtak, Hardaway is kulcspillanatokban hibázott, így végül vereséget szenvedtek – most idegenbeli hetedik meccsen kellene továbbjutniuk Los Angelesben, igaz, eddig 3–0 a mérlegük vendégként ebben a párharcban...

A Mavericks legjobb dobói: Doncic 29/6, Hardaway Jr. 23/12, Marjanovics 12
A Clippers legjobb dobói: Leonard 45/15, Jackson 25/9, George 20/6

A négy győzelemig tartó párharc állása: 3–3.