nemzetisport.hu 2017.06.19 14:03 Frissítve: 2017.06.26 15:54

EURÓPA-LIGA 2017–2018, PROGRAM, KULCSDÁTUMOK

 

EURÓPA-LIGA
1. SELEJTEZŐKÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Június 29.
(csütörtök)
18.45: Ferencváros (magyar)
–Jelgava (lett)
18.45: Beitar Jeruzsálem (izraeli)–Vasas (magyar)
20.45: Videoton (magyar)–Balzan (máltai)

14.00: Sirak (örmény)–Gorica (szlovén)
16.00: Irtis Pavlodar (kazah) – Dunav Rusze (bolgár)
16.45: Kajrat Almati (kazah)–Atlantas (litván)
17.00: Ventspils (lett)–Valur Reykjavík (izlandi)
17.00:
Partizani (albán)–Botev Plovdiv (bolgár)
17.00: Pjunik (örmény) –Slovan Bratislava (szlovák)
17.20: Trencín (szlovák)–Torpedo Kutaiszi (grúz)
17.30: Levadia Tallinn (észt)–Cork City (ír)
17.30: Dinamo Minszk (fehérorosz)–NSÍ Runavík (feröeri)
18.00: Csihura Szacshere (grúz)–Altach (osztrák)
18.00: Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Suduva (litván)
18.00: VPS Vaasa (finn)–Olimpija Ljubljana (szlovén)
18.00: Shkëndija (macedón) – Dacia Chisinau (moldovai)
18.00: Dinamo Batumi (grúz) –Jagiellonia Bialystok (lengyel)
18.30: Nomme Kalju (észt)–B36 Tórshavn (feröeri)
18.30: Lyngby (dán)–Bangor City (walesi)
19.00: Odd (norvég)–Ballymena United (északír)
19.00: UE Santa Coloma (andorrai)–Osijek (horvát)
19.00: Zaria Balti (moldovai)–FK Sarajevo (bosnyák)
19.00: Zirä (azeri)–Differdange (luxemburgi)
19.00: Levszki Szófia (bolgár)–Szutjeszka (montenegrói)
19.00: AEK Larnaca (ciprusi)–Lincoln (gibraltári)
19.00: Haugesund (norvég)–Coleraine (északír)
19.30: Fola Esch (luxemburgi)–Milsami Orhei (moldovai)
20.00: Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Tirana (albán)
20.00: Bala Town (walesi)–Vaduz (liechtensteini)
20.00: Connah's Quay Nomads (walesi)–HJK Helsinki (finn)
20.00: Vojvodina (szerb)–Ruzomberok (szlovák)
20.00: Midtjylland (dán)–Derry City (ír)
20.00: Skënderbeu (albán)–Sant Julia (andorrai)
20.00: IFK Norrköping (svéd)–Pristina (koszovói)
20.00: KÍ Klaksvík (feröeri) – AIK (svéd)
20.30: Siroki Brijeg (bosnyák) – Ordabaszi (kazah)
20.30: Crvena zvezda (szerb)–Floriana (máltai)
20.30: Mladoszt Lucsani (szerb)–Inter Baki (azeri)
20.30: Tre Penne (San Marinó-i) – Rabotnicski (macedón)
20.30: Domzale (szlovén)–Flora Tallinn (észt)
20.30: Mladoszt Podgorica (montenegrói)–Gandzaszar (örmény)
20.45: Valletta (máltai)–Folgore (San Marinó-i)
20.45: St Johnstone (skót)–Trakai (litván)
20.45: Rangers (skót)–Progres Niedercorn (luxemburgi)
20.45: Crusaders (északír)–Liepaja (lett)
20.45: Zeljeznicar (bosnyák)–Zeta (montenegrói)
20.45: Lech Poznan (lengyel)–Peliszter (macedón)
20.45: St Joseph’s (gibraltári)–AEL (ciprusi)
21.15: KR Reykjavík (izlandi)–SJK (finn)
21.15: Stjarnan (izlandi)–Shamrock Rovers (ír)

Az első mérkőzéseket június 29-én, a visszavágókat július 6-án rendezik meg.

1. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓK
Július 4. (kedd)
17:45: Balzan (máltai)–Videoton (magyar)
Július 6. (csütörtök)
17.30: Jelgava (lett)–Ferencváros (magyar)
20.30: Vasas (magyar)–Beitar Jeruzsálem (izraeli)

2. SELEJTEZŐKÖR
Partizani (albán)/Botev Plovdiv (bolgár)Beitar Jeruzsálem (izraeli)/Vasas (magyar)
Nomme Kalju (észt)/B36 Tórshavn (feröeri)–Videoton (magyar)/Balzan (máltai)
Ferencváros (magyar)/
Jelgava (lett)–Midtjylland (dán)/Derry City (ír)
Apollon Limassol (ciprusi)–Zaria Balti (moldovai)/FK Sarajevo (bosnyák)
Rabotnicski (macedón)/Tre Penne (San Marinó-i)–Dinamo Minszk (fehérorosz)/NSÍ Runavík (feröeri)
Slovan Bratislava (szlovák)/Pjunik (örmény)–Lyngby (dán)/Bangor City (walesi)
Stjarnan (izlandi)/Shamrock Rovers (ír)–Mladá Boleslav (cseh)
Zeljeznicar (bosnyák)/Zeta (montenegrói)–AIK (svéd)/KÍ Klaksvík (feröeri)
AEK Larnaca (ciprusi)/Lincoln (gibraltári)–Levadia Tallinn (észt)/Cork City (ír)
Kajrat Almati (kazah)/Atlantas (litván)–Skënderbeu (albán)/Sant Julia (andorrai)
Panioniosz (görög)–Sirak (örmény)/Gorica (szlovén)
Zirä (azeri)/Differdange (luxemburgi)–Astra Giurgiu (román)
Haugesund (norvég)/Coleraine (északír)–Lech Poznan (lengyel)/Peliszter (macedón)
Bröndby (dán)–VPS Vaasa (finn)/Olimpija Ljubljana (szlovén)
IFK Norrköping (svéd)/Prishtina (koszovói)–St Johnstone (skót)/Trakai (litván)
Hajduk Split (horvát)–Levszki Szófia (bolgár)/Szutjeszka (montenegrói)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)/Tirana (albán)–SJK Seinäjoki (finn)/KR Reykjavík (izlandi)
Valletta (máltai)/Folgore (San Marinó-i)–Utrecht (holland)
Vojvodina (szerb)/Ruzomberok (szlovák)–Brann (norvég)
Crusaders (északír)/Liepaja (lett)–Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)/Suduva (litván)
Gabala (azeri)–Jagiellonia Bialystok (lengyel)/Dinamo Batumi (grúz)
Rangers (skót)/Progres Niederkorn (luxemburgi)–AEL Limassol (ciprusi)/St Joseph's (gibraltári)
Csihura Szacshere (grúz)/Altach (osztrák)–Dinamo Breszt (fehérorosz)
Östersund (svéd)–Galatasaray (török)
Mladoszt Lucsani (szerb)/Inter Baki (azeri)–Fola Esch (luxemburgi)/Milsami Orhei (moldovai)
Bala Town (walesi)/Vaduz (liechtensteini)–Odd (norvég)/Ballymena United (északír)
Ventspils (lett)/Valur Reykjavík (izlandi)–Domzale (szlovén)/Flora Tallinn (észt)
Irtis Pavlodar (kazah)/Dunav Rusze (bolgár)–Crvena zvezda (szerb)/Floriana (máltai)
Aberdeen (skót)–Ordabaszi (kazah)/Siroki Brijeg (bosnyák)
Sturm Graz (osztrák)–Mladoszt Podgorica (montenegrói)/Gandzaszar (örmény)
Dacia Chisinau (moldovai)/Shkëndija (macedón)–Connah's Quay Nomads (walesi)/HJK Helsinki (finn)
Trencín (szlovák)/Torpedo Kutaiszi (grúz)–Bnei Jehuda Tel-Aviv (izraeli)
UE Santa Coloma (andorrai)/Osijek (horvát)–Luzern (svájci)
Az első mérkőzéseket július 13-án, a visszavágókat július 20-án rendezik meg.

LEBONYOLÍTÁS

Az 1. selejtezőkör 50 párharcának továbbjutójához csatlakozik 16 csapat – Galatasaray (török), Astra Giurgiu (román), Hajduk Split (horvát), Apollon Limassol (ciprusi), Mladá Boleslav (cseh), Luzern (svájci), Bröndby (dán), Gabala (azeri), Aberdeen (skót), Utrecht (holland), Sturm Graz (osztrák), Panioniosz (görög), Bnei Yehuda Tel-Aviv (izraeli), Dinamo Breszt (fehérorosz), Östersund (svéd), Brann (norvég). 

Az így kialakuló 66 csapatos mezőny 33 továbbjutója 25 gárdához csatlakozik a harmadik selejtezőkörben. Innen a 29 párharc nyertese mellé jön a BL-selejtező 3. körének 15 kiesője.

A playoffkör 44 csapatából 22 jut be a csoportkörbe, ahová 16 csapat már kiharcolta részvételét, hozzájuk pedig a BL-playoffkör 10 vesztese érkezik még, kialakítva a 48-as táblát.

A 12 csoportgyőztes és 12 csoportmásodik mellé a BL-csoportkör nyolc harmadik helyezettje csatlakozik, a 32 együttes pedig egyenes kieséses rendszerben folytatja a lyoni döntőig.

KULCSDÁTUMOK

Június 19:
a selejtező 1. és 2. fordulójának sorsolása

Június 29.:
selejtező, 1. forduló, odavágók
Július 6.: selejtező, 1. forduló, visszavágók
Július 13.: selejtező, 2. forduló, odavágók
Július 14.: a selejtező 3. fordulójának sorsolása
Július 20.: selejtező, 2. forduló, visszavágók
Július 27.: selejtező, 3. forduló, odavágók
Augusztus 3.: selejtező, 3. forduló, visszavágók
Augusztus 4.: a playoffkör sorsolása
Augusztus 17.: playoffkör, odavágók
Augusztus 24.: playoffkör, visszavágók
Augusztus 25.: a csoportkör sorsolása
Szeptember 14–december 7.: a csoportkör meccsei
December 11.: a 16 közé jutásért rendezett párharcok sorsolása
Február 15.: a 16 közé jutásért, odavágók
Február 22.: a 16 közé jutásért, visszavágók
Február 23.: a nyolcaddöntő sorsolása
Március 8.: nyolcaddöntő, odavágók
Március 15.: nyolcaddöntő, visszavágók
Március 16.: a negyeddöntő sorsolása
Április 5.: negyeddöntő, odavágók
Április 12.: negyeddöntő, visszavágók
Április 13.: az elődöntő és a döntő házigazdájának sorsolása
Április 26.: elődöntő, odavágók
Május 3.: elődöntők, visszavágók
Május 16.: döntő Lyon (Décines-Charpieu, Parc Olympique Lyonnais)

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.06.19 16:45:51

Európa-liga M. G.

A Fradira pedig többek között egy egészen érdekes élettörténetű játékos vár az Európa-ligában.

2017.06.19 12:57:35

Európa-liga nemzetisport.hu

Videoton–Balzan, Beitar–Vasas és Ferencváros–Jelgava a selejtező első fordulójában.

2017.05.24 19:57:14

Európa-liga H. D., B. J.

A fiatalokkal teletűzdelt Ajaxnak nem volt esélye • Pogba és Mhitarjan gólja döntött.

2017.05.13 18:56:50

Európa-liga nemzetisport.hu

Mikor elkezdte játszani a számot, ő lett az szurkolók kedvence, nagyon hálásak voltak neki.