K. Zs.
2022.12.09 22:24 Frissítve: 2022.12.10 00:46

Női vízi BL: csak az UVSE nyert a négy magyar csapat közül

Az egyaránt hazai medencében szereplő magyar csapatok közül az UVSE győzelemmel kezdett a női vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, az FTC és az Eger ugyanakkor sima vereséget szenvedett. A Padovában szereplő Dunaújváros döntetlent játszott ugyancsak pénteken.

Varró Eszter, az UVSE játékosa az Ethnikosz kapujára dob (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

A C-csoport budapesti küzdelmeiben az UVSE pénteken a görög Etnikosz Pireusz ellen ugrott vízbe, és remek kezdéssel alapozta meg győzelmét. Az első negyed 3–0-ja után a házigazdák egészen a harmadik negyed közepéig fölényesen vezettek, azonban 7–3-at követően négy gólt kaptak. A záró játékrészben aztán ismét az UVSE volt a jobb, így 10–8-ra győzött.

A B-csoportban, Egerben a Ferencváros a Sabadell elleni meccsén az első negyed volt a döntő, amelyben a spanyol gárda állva hagyta a zöld-fehéreket, 5–1-es előnyt harcolt ki, végül arra építve 10–5-re nyert. A másik mérkőzésen az esélyesebb Mataró rögtön az első negyedben elhúzott az Egertől, majd a kiegyenlített második játékrészt követően a harmadik felvonásban eldöntötte a meccset. A Mataró magyar kiválósága, Keszthelyi Rita a mezőny legeredményesebb játékosaként hat gólig jutott.

Padovában a Dunaújváros 3–0-ra meglépett, majd az ellenfél megkezdte a felzárkózást, és a nagyszünet előtt, 6–6-nál érte utol a magyar csapatot. Azt követően is csak a Dunaújváros volt előnyben, de már csak egy-egy góllal vezetett, mert az olaszok mindig egyenlítettek – utoljára az utolsó perc elején. A dunaújvárosi együttesben Dobi Dorina öt, Horváth Brigitta négy góllal zárt.

NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
A-CSOPORT (Padova)
Dunaújvárosi FVE–Ekipe Orizzonte (olasz) 11–11 (4–1, 3–5, 2–3, 2–2)
G:
Dobi 5, Horváth B. 4, Garda, Szabó N., ill. Williams 4, Marletta 3, Halligan 2, Bettini, Gagliardi.
Plebiscito Padova (olasz)–ZVL 1886 (holland) 14–6
(3–1, 4–0, 3–2, 4–3)

B-CSOPORT (Eger)
Sabadell (spanyol)–FTC-Telekom 10–5 (5–1, 2–1, 1–1, 2–2)
G:
Ortíz, Van der Sloot 3-3, Ruíz 2, Pérez, González, ill. Gurisatti, Kuna, Máté Zs., Pőcze, Simon-Illés
CN Mataró (spanyol)–Tigra-ZF-Eger 13–5 (5–2, 2–1, 3–0, 3–2)
G:
Keszthelyi 6, Avegno 4, Van de Kraats 2, Sevenich, ill. Borsi 2, Jancsó, Katona, Parkes

C-CSOPORT (Budapest)
UVSE–Ethnikosz (görög) 10–8 (3–0, 1–1, 3–6, 3–1)
G:
Baksa V., Peresztegi-Nagy 2-2, Aubéli, Faragó K., Hajdú K., Mácsai, Szegedi, Szücs G., ill. Boriszova 3, A. Beneku, Hadzikiriakaki, Kacimbri, Kanetidu, Kontoni
CE Mediterrani (spanyol)–NO Glifada (görög) 10–9
(2–1, 2–2, 2–2, 4–4)

D-CSOPORT (Ostia)
Olympiakosz Pireusz (görög)–ZV De Zaan (holland) 16–15 (3–5, 4–5, 6–4, 3–3)
SIS Roma (olasz)–Vuliagmeni (görög) 12–7
(1–3, 3–1, 5–2, 3–1)

A csoportokból az első két helyezett jut tovább, a harmadik és a negyedik a második számú sorozatban, az Eurokupában folytathatja.

2022.11.29 23:54:35

Vízilabda nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Csapó Dudi érett felnőttként futballban, teniszben, politikában, bármiben képes volt zavarba ejtő módon megközelíteni témákat, látványos, új magyarázattal, ötlettel, és mindehhez sztentori hangján olyan kedélyesen előadott, mégis határozott érvrendszerrel szolgált, hogy az ember csupán biccentett: végül is, miért ne?

2022.11.07 00:04:20

NS-VÉLEMÉNY. A negyedik negyedben gyalázatos volt a bíráskodás.

2022.11.07 00:09:42

ALAPVONAL. Amelyhez hozzátartozik – persze most már könnyű a fülbesúgás –, hogy a sportágban nem igazán pártolták az elnök vezetési módszerét, a pénzügyi helyzet még az elnökségi tagok előtt sem volt teljesen tiszta, átlátható – ahogy összefoglalták, persze már Vári lemondása után.

2022.11.06 14:03:30

Gurisatti az utolsó másodpercben mentette szétlövésre a finálét, aztán a 20. (!) ötöst ő rontotta el...