Női vízi BL: csak az UVSE nyert a négy magyar csapat közül

2022.12.09. 22:24
Varró Eszter, az UVSE játékosa az Ethnikosz kapujára dob (Fotó: MTI/Kovács Tamás)
Az egyaránt hazai medencében szereplő magyar csapatok közül az UVSE győzelemmel kezdett a női vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, az FTC és az Eger ugyanakkor sima vereséget szenvedett. A Padovában szereplő Dunaújváros döntetlent játszott ugyancsak pénteken.

A C-csoport budapesti küzdelmeiben az UVSE pénteken a görög Etnikosz Pireusz ellen ugrott vízbe, és remek kezdéssel alapozta meg győzelmét. Az első negyed 3–0-ja után a házigazdák egészen a harmadik negyed közepéig fölényesen vezettek, azonban 7–3-at követően négy gólt kaptak. A záró játékrészben aztán ismét az UVSE volt a jobb, így 10–8-ra győzött.

A B-csoportban, Egerben a Ferencváros a Sabadell elleni meccsén az első negyed volt a döntő, amelyben a spanyol gárda állva hagyta a zöld-fehéreket, 5–1-es előnyt harcolt ki, végül arra építve 10–5-re nyert. A másik mérkőzésen az esélyesebb Mataró rögtön az első negyedben elhúzott az Egertől, majd a kiegyenlített második játékrészt követően a harmadik felvonásban eldöntötte a meccset. A Mataró magyar kiválósága, Keszthelyi Rita a mezőny legeredményesebb játékosaként hat gólig jutott.

Padovában a Dunaújváros 3–0-ra meglépett, majd az ellenfél megkezdte a felzárkózást, és a nagyszünet előtt, 6–6-nál érte utol a magyar csapatot. Azt követően is csak a Dunaújváros volt előnyben, de már csak egy-egy góllal vezetett, mert az olaszok mindig egyenlítettek – utoljára az utolsó perc elején. A dunaújvárosi együttesben Dobi Dorina öt, Horváth Brigitta négy góllal zárt.

NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
A-CSOPORT (Padova)
Dunaújvárosi FVE–Ekipe Orizzonte (olasz) 11–11 (4–1, 3–5, 2–3, 2–2)
G:
Dobi 5, Horváth B. 4, Garda, Szabó N., ill. Williams 4, Marletta 3, Halligan 2, Bettini, Gagliardi.
Plebiscito Padova (olasz)–ZVL 1886 (holland) 14–6
(3–1, 4–0, 3–2, 4–3)

B-CSOPORT (Eger)
Sabadell (spanyol)–FTC-Telekom 10–5 (5–1, 2–1, 1–1, 2–2)
G:
Ortíz, Van der Sloot 3-3, Ruíz 2, Pérez, González, ill. Gurisatti, Kuna, Máté Zs., Pőcze, Simon-Illés
CN Mataró (spanyol)–Tigra-ZF-Eger 13–5 (5–2, 2–1, 3–0, 3–2)
G:
Keszthelyi 6, Avegno 4, Van de Kraats 2, Sevenich, ill. Borsi 2, Jancsó, Katona, Parkes

C-CSOPORT (Budapest)
UVSE–Ethnikosz (görög) 10–8 (3–0, 1–1, 3–6, 3–1)
G:
Baksa V., Peresztegi-Nagy 2-2, Aubéli, Faragó K., Hajdú K., Mácsai, Szegedi, Szücs G., ill. Boriszova 3, A. Beneku, Hadzikiriakaki, Kacimbri, Kanetidu, Kontoni
CE Mediterrani (spanyol)–NO Glifada (görög) 10–9
(2–1, 2–2, 2–2, 4–4)

D-CSOPORT (Ostia)
Olympiakosz Pireusz (görög)–ZV De Zaan (holland) 16–15 (3–5, 4–5, 6–4, 3–3)
SIS Roma (olasz)–Vuliagmeni (görög) 12–7
(1–3, 3–1, 5–2, 3–1)

A csoportokból az első két helyezett jut tovább, a harmadik és a negyedik a második számú sorozatban, az Eurokupában folytathatja.