Férfi vízi BL: harmadik meccsét is megnyerte az OSC

2021.09.24. 21:59
Salamon Ferenc volt az OSC legeredményesebb játékosa a Jadran Split ellen (Fotó: Balogh László, archív)
Az OSC a harmadik mérkőzésén 14–9-re legyőzte a horvát Jadran Splitet a férfi vízilabda Bajnokok Ligája podgoricai selejtezőtornáján.

Az OSC csütörtökön a görög Apollon Szmirnisz (15–8) és az orosz Szintyez Kazany (15–12) ellen is 15 gólt szerezve nyert, de jól és nagyon eredményesen kezdett Podgoricában a Jadran Split is, amely egy nappal ezelőtt 15, péntek délután pedig 19 gólt lőve diadalmaskodott az első két mérkőzésén.

A két forduló után hibátlan két csapat péntek esti meccsén a horvátok az első másfél negyedben, 6–6-ig tudták tartani a lépést az OSC-vel, amely a nagyszünetben 9–6-ra, míg a harmadik játékrész végén már 14–7-re vezetett – így a záró negyedre nyugodtan ki is engedhetett.

Varga Dániel csapata tehát három kör után is hibátlan, szombaton pedig újabb két mérkőzés vár rá.

A hétcsapatos csoportból a legjobb négy jut tovább.

A Bajnokok Ligájában még két magyar együttes érdekelt: az előző kiírásban döntős Ferencváros alanyi jogon főtáblás, míg a magyar bajnok Szolnok a második selejtezőkörben csatlakozik a mezőnyhöz.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ
1. SELEJTEZŐKÖR
B-CSOPORT (Podgorica)
OSC Újbuda–Jadran Split (horvát) 14–9
(3–3, 6–3, 5–1, 0–2)
Az OSC gólszerzői: Salamon 3, Sziládi 2, Manhercz 2, Vígvári 2, Hárai 2, Csacsovszky 1, Dala 1, Burián 1