Kosár: az U16-os válogatott simán verte a Cibonát a Szent István-kupán

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2023.03.31. 13:17
A Faragó Péter vezette U16-os fiú kosárlabda-válogatott 44 ponttal győzte le a horvát KK Cibona Zagreb csapatát a székesfehérvári Szent István-kupán. Szombaton a Real Madrid lesz a mieink ellenfele.

A magyar csapat csütörtökön hét ponttal kapott ki a Stellazzurra Romától, míg a második ellenfél KK Cibona Zagreb a Real Madrid elleni, 17 pontos vereséggel kezdte a Szent István-kupát. Faragó Péter együttese remekül nyitotta a péntek délelőtti találkozót: az első negyed után már 13 ponttal vezetett (27–14), majd a nagyszünetre a különbség 20-ra nőtt (50–30).Faragó Péter együttese remekül nyitotta a péntek délelőtti találkozót: az első negyed után már 13 ponttal vezetett (27–14), majd a nagyszünetre a különbség 20-ra nőtt (50–30).

Tallós Leventével és Teszárik Mártonnal az élen a mieink a második félidőben is domináltak: a harmadik és a negyedik felvonást egyaránt 12-12 ponttal nyerték meg, így végül fölényes, 98–54-es győzelmet arattak a horvátok felett.

Szombat délután 14:15-től a Real Madrid csapata következik a csoportkör zárásaként.

Szent István-kupa, Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok, A-csoport, 2. nap
KK Cibona Zagreb (horvát)–Magyar U16-os fiúválogatott 54–98 (14–27, 16–23, 17–29, 7–19)
Cibona legjobb dobói: Pavkovic 11/3, Zarkovic 10, Bandov 7/3, Grubic 7/3.
Magyar válogatott: Tallós 16/6, Lukácsi 6, Mezőfi 8, Teszárik 17, Flasár 8. Csere: Nyikos 7/3, Hanzély 2, Bartos 12/6, Demeter 8, Palotai 6, Váróczy 6, Puskás 2.

(Kiemelt kép forrása: MKOSZ)