Tokió 2020: a japánok alaposan megizzasztották a görögöket

2021.07.29. 14:20
Az olasz válogatott kiszenvedte a győzelmet (Fotó: Getty Images)
A görög férfi vízilabda-válogatott, ha nehezen is, de 10–9-re legyőzte az Egyesült Államokat a tokiói olimpián, s ezzel a második helyen áll az A-csoportban – a másik hatosban rangadót rendeztek Horvátország és Montenegró között, az összecsapást előbbi nyerte 13–8-ra.

A görögök megszenvedtek a japánokkal: előbbiek csak a harmadik negyedben tudtak előnyhöz jutni, az első, a második és a negyedik játékrész egyaránt döntetlennel zárult: 10–9 lett a vége.

Az amerikai válogatott az első negyedben kétgólos előnyre tett szert, az olaszok csupán az utolsó játékrészben tudtak fordítani (12–11).

A visszafogott első negyed után a horvátok átvették az irányítást a Montenegró elleni mérkőzésen, végül 13–8-as diadalt arattak.

A szerbek végig magabiztosan játszottak az ausztrálok ellen, végül 14–8-ra győztek.