US Open: 4 óra 7 perc, ötszettes csata – Nisikori az elődöntőben

2018.09.06. 00:24
Nisikori Kei harmadszor elődöntős a US Openen (Fotók: AFP)
A japán Nisikori Kei ötszettes, 4 óra 7 perces mérkőzésen legyőzte a 2014-es bajnok Marin Cilicet az amerikai nemzetközi teniszbajnokság (US Open) negyeddöntőjében, ezzel pályafutása során harmadszor jutott be a New York-i Grand Slam-tornán a legjobb négy közé.

Marin Cilic és Nisikori Kei összességében 15. alkalommal, Grand Slam-tornán ötödször, míg a US Openen negyedszer játszott egymással. A New York-i GS-versenyen 2014-ben vívták a legemlékezetesebb meccsüket, amikor a horvát óriás a döntőben 6:3, 6:3, 6:3-ra legyőzte a japánt, elkönyvelve ezzel az első és mindmáig egyetlen Grand Slam-sikerét.

A mostani mérkőzésükön a horvát 6:2, 4:2-es vezetéséig nem sok jel utalt arra, hogy Nisikori fordítani fog, de még arra sem, hogy szoros meccset tud játszani Ciliccsel. Aztán fordult a kocka. A 2014-es bajnok sorozatban háromszor is elveszítette az adogatását, így a japán nemcsak egyenlített, de a harmadik játszmában brékelőnybe került. Nisikori azonban nem a nagy adogatásairól híres – a mai meccsen csak hat ászt ütött –, Cilic 4:3-nál visszavette a szerváját, így ez a szett rövidítésben dőlt el. A tie-breakben a horvát minibrékelőnyben 4–3-ra vezetett, majd ütött két kettős hibát, ami a játszmájába került.

Marin Cilic bosszankodik

A negyedik felvonásban Cilic tett egy lépést afelé, hogy a hetedik Grand Slam-találkozóját fordítsa meg 1–2-es szetthátrányból – 6:4-gyel egyenlített –, ám a döntő játszma Nisikori kedve szerint alakult, köszönhetően többek között annak, hogy a horvát sokat, a mérkőzés során összesen 70-et hibázott. Ám még így is megvolt az esélye a győzelemre, mert a japán nem élt az esélyeivel.

Nisikorinak fogadóként labdája volt az 5:1-hez, majd 4:2-nél adogatóként 40–15-re vezetett, aztán 4:3-nál ismét eljutott bréklabdáig – amelyet Cilic ásszal hárított –, a horvát mégis egyenlített (4:4). A japán ezt követően magabiztosan hozta a szerváját, utána pedig egy remek tenyeres ritörnnel kihasználta az első meccslabdáját, és egy újabb brékkel befejezte az összecsapást (6:4) – 4 óra 7 perc után.

Nisikori 2014 és 2016 után a harmadik US Open-elődöntőjére készülhet, ellenfele Novak Djokovics lesz.

US OPEN, NEW YORK (53 000 000 dollár, kemény pálya)