Tenisz: Montpellier-ben bajnok, Rotterdamban nyolc közé sem jutott

K. T. I.K. T. I.
2021.03.04. 20:06
Goffin a nyolcaddöntőben búcsúzott Rotterdamban (Fotó: AFP)
A vasárnap Montpellier-ben bajnok David Goffin kiesett az 1.12 millió euró (403.5 millió forint) összdíjazású, rotterdami kemény pályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében – tudósított a Magyar Távirati Iroda. Fucsovics Márton 21 óra magasságában léphet pályára. A dohai női tornán eközben mind az első, mind a második kiemelt kiesett. Kristina Maldenovic napja viszont jól sikerült Lyonban.

Az MTI beszámolója szerint a Franciaországban pályafutása ötödik trófeáját begyűjtő belga játékos – aki 14. a világranglistán – a 64. helyen álló francia Jérémy Chardytól kapott ki csütörtökön a rotterdami tornán.

Folytatódott a WTA-torna Lyonban, itt Babos Tímea állandó párostársa, Kristina Mladenovic a legjobb nyolc közé jutott. Ahogy az MTI arról beszámolt, a negyedikként rangsorolt francia a selejtezőből főtáblára jutó orosz Margarita Gaszparjant verte meg.

Dohában kisebb csillaghullás volt: az első helyen kiemelt Jelina Szvitolina és a másodikként rangsorolt Karolína Plísková számára is a negyeddöntő jelentette a végállomás – írta a távirati iroda. Az ukrán játékost a tornát korábban kétszer is megnyerő fehérorosz Viktorija Azarenka győzte le két szettben, míg a 2017-es bajnok cseh teniszező az amerikai Jessica Pegulától kapott ki. A 2018-as győztes cseh Petra Kvitová viszont ott lesz a legjobb négy között – tette hozzá az MTI.