Tenisz: amerikai párostársa lett Babos Tímeának – hivatalos

MTI/K. B.MTI/K. B.
2022.02.13. 14:31
null
Babos Tímea a folytatásban Jessica Pegulával indul a párosversenyeken (Fotó: AFP)
Ahogyan azt feltételeztük, az amerikai Jessica Pegula lett a teniszező Babos Tímea párostársa – számolt be a magyar szövetség közösségi oldala.

 

A női párosban négyszeres Grand Slam-tornagyőztes, háromszoros világbajnok Babos új partnere a 16. helyen áll a világranglistán egyéniben, az Australian Openen egyesben egészen a negyeddöntőig jutott, amelyben a végső győztes, az ausztrál világelső Asleigh Barty győzte le.

Pegula 2009 óta profi, egyéniben három WTA-tornán jutott a fináléba, amiből egyet, a 2019-es washingtoni tornát nyerte meg. Párosban eddig egy viadalon, a 2022-es melbourne-i tornán győzött Asia Muhammad oldalán.

Jelenleg párosban a 41. helyen áll a világranglistán, és korábban játszott már Babos Tímeával: 2011-ben két 50 ezer dollár összdíjazású ITF-tornán is döntőt játszottak, az egyiket megnyerték.

Babos már januárban jelezte: az idényben komoly tervei vannak párosban. Mint akkor leszögezte, Dubajban, Dohában, Indian Wellsben és Miamiban már új társával szeretne részt venni.

Legfrissebb hírek

Alcaraz a cincinnati tornát is kihagyja, kétséges a US Open-részvétele

Tenisz
11 órája

Szabalenka a kötelező nemi vizsgálat mellett érvelt

Tenisz
Tegnap, 14:09

Bondár két játszmában legyőzte Kalinyinát Torontóban

Tenisz
2026.08.03. 19:53

„Nőtt a versenyzői létszám az elmúlt öt évben, de így is kevesen teniszeznek hazánkban” – Sávolt Attila

Tenisz
2026.08.03. 18:19

Marozsán Fábián hat helyet rontott a világranglistán

Tenisz
2026.08.03. 09:57

Tavaly óta profi, ő lett a hatodik, aki ilyen fiatalon ATP-tornát nyert

Tenisz
2026.08.02. 12:52

Hewitt fia megnyerte első főtáblás mérkőzését a washingtoni tenisztornán

Tenisz
2026.07.29. 11:20

Bondár Anna húsz helyet javított a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.07.27. 10:17