Alcaraz: Ez valamilyen módon megöl minket

K. B./MTIK. B./MTI
Vágólapra másolva!
2024.09.22. 10:50
Laver Cup 2024 - Day 2
Carlos Alcaraz a sok mérkőzés miatt időnként alig érez motivációt (Fotó: Getty Images)
A négyszeres Grand Slam-bajnok Carlos Alcaraz szerint a teniszezők a rendkívül sűrű versenynaptár miatt a sérülések mellett motiválatlansággal is küzdenek.

A korábbi világelső erről a berlini Laver-kupán beszélt, hozzátéve, hogy ez a jövőben rosszabb lehet, ha még több kötelező torna lesz. 

„Ez valamilyen módon megöl minket” – fogalmazott Alcaraz, aki az idén a Roland Garroson és Wimbledonban is diadalmaskodott. 

A 21 éves spanyol sztár szerint a sok mérkőzés miatt már most is rengeteg a sérült teniszező, s ő maga is időnként alig érez motivációt. 

„Túl sok a torna, túl sűrű a versenynaptár, koránt sincs annyi szabadnapunk, amennyire szükségem lenne. Sokszor éreztem már azt, hogy adott tornára nincs kedvem elmenni, inkább csak pihennék és a családommal lennék” – fogalmazott Alcaraz, aki az idén eddig 50 mérkőzést játszott.

 

Legfrissebb hírek

„Nehéz nap volt” – Marozsán Fábián a wimbledoni nyertes nyitánya után

Tenisz
14 órája

Megdőlt a rekord! Videón a Wimbledon történetének leggyorsabb adogatása

Tenisz
17 órája

Wimbledon: a torna történetének legforróbb nyitó napja volt a hétfői

Tenisz
20 órája

Carlos Alcaraz és Gálfi Dalma is hatalmas csatában jutott tovább a wimbledoni tenisztorna első fordulójában

Tenisz
2025.06.30. 23:00

Carlos Alcaraz egymás után harmadszor is győzne Wimbledonban

Tenisz
2025.06.30. 07:56

A „floridai aligátor” útja az elitbe – a Ben Shelton-portré

Képes Sport
2025.06.29. 10:25

Taylor Fritz negyedszer bajnok az eastbourne-i ATP-tornán

Tenisz
2025.06.28. 19:20

Stollár párosban búcsúzott Bad Homburgban

Tenisz
2025.06.24. 14:35
Ezek is érdekelhetik