Aus. Open: Murray is elődöntős, hét gémet adott Chardynak

2013.01.23. 08:24
A harmadik helyen kiemelt brit Andy Murray is ott lesz az Australian Open elődöntőjében, miután a torna negyeddöntőjében három játszmában nyert a mindösszesen hét gémet összekaparó francia Jérémy Chardy ellen.

A tavalyi US Openen és az olimpián is diadalmaskodó brit játékos az elődöntőben a svájci Roger Federer és a francia Jo-Wilfried Tsonga összecsapásának győztesével találkozik.

Murray a 12. GS-elődöntőjére készülhet, megszakítás nélkül a negyedikre az Australian Openen. Utóbbin az első kettőt sikerrel megvívta, tavaly viszont a későbbi győztes Novak Djokovics öt szettes csatában (döntő játszma 7:5) nyert ellene.

„Jól játszottam, de ő túl erős volt számomra – mondta a mérkőzés után Chardy saját teljesítményéről, illetve a győztes Murrayről. – Próbálkoztam elég sok mindennel, de így sem volt esélyem. Jó versenyen vagyok túl, úgyhogy boldog és elégedett lehetek.”

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (30 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)