La Liga: Luis Suárez duplájával a sírból jött vissza az Atlético

2021.10.24. 22:54
Alex Moreno fontos szerepet játszott az eredmény alakulásában (Fotó: AFP)
A Real Betis hazai pályán 3–2-re nyert a Rayo Vallecano ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójának harmadik vasárnapi mérkőzésén. A Ferencváros Európa-ligás csoportellenfele, amely az előző kiírásban a hatodik helyen végzett a La Ligában, a 75. percben esett Willian José-góllal harcolta ki a győzelmet. A listavezető Real Sociedad már 2–0-ra is vezetett az Atlético Madrid otthonában, ám a duplázó Luis Suárez egy pontot megmentett a fővárosiaknak.

A Betis jól kezdett a Rayo ellen, a Ferencváros ellen vezetést szerző Nabil Fekir lövésével hamar előnybe kerülhettek volna, de erre végül a 22. percig várnia kellett a hazai drukkereknek. S ha egy üzlet beindul... Alex Moreno gólja után két perccel Juanmi is betalált, így a félidő második felére jóval kényelmesebb futballra válthatott a Betis. Talán ez üthetett vissza, amikor az első félidő ráadásában Randy Nteka szépített: az első gólt szerző Alex Moreno passzolta a Betis kapuja előtt ólálkodó vendégcsatárnak a labdát, ő meg nem is hibázta el az ajándékba kapott ziccert.

A második félidőben húsz perc játék után egyenlített a Vallecano, a gyors kontrát Álvaro Garcia fejezte be góllal, így ismét nyílttá vált a találkozó. Alig hat perc múlva viszont megint Alex Moreno került a főszerepbe, amikor büntetőt harcolt ki Ivan Balliu mellett, s Willian José higgadt ítélet-végrehajtónak bizonyult.

Ezzel a Betis győzött, s legutóbbi öt bajnokijából négyet megnyert.

Luis Suárez gólörömét kétszer mutathatta be (Fotó: AFP)

A nap utolsó meccsén nem sokat vacakolt a listavezető Real Sociedad az Atlético Madrid otthonában: a hetedik percben Antoine Griezmann labdavesztése után villámgyors kontra végén Alexander Sörloth góljával megszerezte a vezetést. A Sociedad ezután nyugodtan játszhatta a kedve szerinti játékot, az Atlético birtokolta többet a labdát, de a hazaiak kapusának, Jan Oblaknak kellett nagyobb védéseket bemutatnia – vagyis a vendégek támadásai hordoztak magukban több veszélyt.

A második félidő ugyanúgy kezdődött, mint az első, de még hét percet sem kellett várni a vendégek újabb találatára: Alexander Isak talált be 21 méterről, szabadrúgásból. Közel negyedóráig érezhette magát nyeregben a listavezető, a 61. percben Luis Suárez szép fejessel hozta vissza a meccsbe a hazai együttest. Szűk negyedórával később megint az uruguayi támadó került reflektorfénybe: Mikel Merino a tizenhatoson belül belerúgott a vádlijába, a játékvezető videózás után pedig büntetőt ítélt, amelyet a sértett higgadtan értékesített.

A hátralévő percekben az Atlético a korábbiaknál is nagyobb erőfeszítéséket tett a győzelemért, de a stabilan védekező Sociedad ellen már nem sikerült újabb gólt szereznie.

SPANYOL LA LIGA
10. FORDULÓ
Betis–Rayo Vallecano 3–2
(A. Moreno 22., Juanmi 24., Willian José 75. – 11-esből, ill. Nteka 45+1., Á. Garcia 65.)
Atlético Madrid–Real Sociedad 2–2 (Luis Suárez 61., 77. – a másodikat 11-esből, ill. Sörloth 7., Isak 48.)

KORÁBBAN
Sevilla–Levante 5–3 (Ó. Torres 8., Mir 24., Diego Carlos 38., El Haddadi 50., Fernando 64., ill. Morales 33., 55., Melero 62.)
Athletic Bilbao–Villarreal 2–1 (R. García 14., Muniain 76. – 11-esből, ill. Coquelin 32.)
Valencia–Mallorca 2–2(Guedes 90+3., Gaya 90+8., ill. Ángel 32., Daniel Rodríguez 39.)
Cádiz–Alavés 0–2(Joselu 6., 90+1. -- az elsőt 11-esből)

Elche–Espanyol 2–2 (Boyé 23., Benedetto 84., ill. Morlanes 51., De Tomás 52.)
Osasuna–Granada 1–1(Chimy Ávila 45., ill. Montoro 90.)
Barcelona–Real Madrid 1–2 (Agüero 90+7., ill. Alaba 32., L. Vázquez 90+3.)