La Liga: nyolcgólos meccset nyert meg a Sevilla

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2021.10.24. 15:59
Volt ok az örömre, 5–3-ra nyert a Sevilla (Fotó: Getty Images)
Nem akármilyen mérkőzést játszott a Sevilla a Levante ellen a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójában: Julen Lopetegui együttese 4–1-re is vezetett, ám a rivális hét perc alatt két gólt szerzett (4–3). A végjátékot viszont a hazaiak bírták jobban.

A Sevilla már a 8. percben megszerezte a vezetést: Ludwig Augustinsson szögletből adta be a labdát, amely Óliver Torres felé repült – a középpályás nem vacakolt, nagyjából 11 méterről, kapásból, védhetetlenül ellőtte azt (1–0). Nem sokkal később Rafa Mir lövőcselt mutatott be a tizenhatoson belül, majd a kapu bal alsó sarkába lőtt (2–0). A 33. percben José Luis Morales 15 méterről bombázott a kapuba, szépített a Levante (2–1). A kétgólos különbség azonban hamar, még az első félidőben visszaállt: Diego Carlos fejese a kapufáról pattant a hálóba (3–1).

A különbség az 50. percben tovább nőtt, nem is akármilyen góllal! Munir El Haddadi 26-27 méterről rúgott kapura, Aitor Fernández pedig nem tudott hárítani (4–1). Aztán Morales kihasználta Marko Dmitrovics kapus óriási hibáját, és megkezdte a felzárkózást (4–2). Hét perccel később Jorge de Frutos ügyes labdaszerzését követően Gonzalo Melero talált be (4–3). Az 5–3-as végeredményt Fernando állította be, aki nyolc méterről nem hibázott.

A Sevilla így jelenleg a bajnokság élén áll.

SPANYOL LA LIGA
10. FORDULÓ
Sevilla–Levante 5–3
(Ó. Torres 8., Mir 24., Diego Carlos 38., El Haddadi 50., Fernando 64., ill. Morales 33., 55., Melero 62.)
KORÁBBAN
Athletic Bilbao–Villarreal 2–1 (R. García 14., Muniain 76. – 11-esből, ill. Coquelin 32.)
Valencia–Mallorca 2–2(Guedes 90+3., Gaya 90+8., ill. Ángel 32., Daniel Rodríguez 39.)
Cádiz–Alavés 0–2(Joselu 6., 90+1. -- az elsőt 11-esből)

Elche–Espanyol 2–2 (Boyé 23., Benedetto 84., ill. Morlanes 51., De Tomás 52.)
Osasuna–Granada 1–1(Chimy Ávila 45., ill. Montoro 90.)