La Liga: nincs meglepetés, ismét kikapott a Getafe

2021.10.25. 22:56
Santi Mina (balra) kétszer is ünnepelhetett (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójának záró mérkőzésén a Celta Vigo 3–0-ra győzött a sereghajtó Getafe otthonában, amely két egymást követő döntetlen után szenvedte el idénybeli nyolcadik vereségét.

A gól nélküli első játékrészt követően a Celta Vigo a második félidőben tíz perc játékot követően villámgyorsan berámolt kettőt a sereghajtó Getafe kapujába: előbb Santi Mina, majd Iago Aspas volt eredményes. A 3–0-s vendégsikert jelentő végeredményt a duplázó Mina állította be a 73. percben.

SPANYOL LA LIGA
10. FORDULÓ
Getafe–Celta Vigo 0–3
(S. Mina 55., 73., I. Aspas 58.)

KORÁBBAN
Betis–Rayo Vallecano 3–2
(Á. Moreno 22., Juanmi 24., Willian José 75. – 11-esből, ill. Nteka 45+1., Á. Garcia 65.)
Atlético Madrid–Real Sociedad 2–2 (Luis Suárez 61., 77. – a másodikat 11-esből, ill. Sörloth 7., Isak 48.)

Sevilla–Levante 5–3 (Ó. Torres 8., Mir 24., Diego Carlos 38., El Haddadi 50., Fernando 64., ill. Morales 33., 55., Melero 62.)
Athletic Bilbao–Villarreal 2–1 (R. García 14., Muniain 76. – 11-esből, ill. Coquelin 32.)
Valencia–Mallorca 2–2(Guedes 90+3., Gaya 90+8., ill. Ángel 32., Daniel Rodríguez 39.)
Cádiz–Alavés 0–2(Joselu 6., 90+1. – az elsőt 11-esből)

Elche–Espanyol 2–2 (Boyé 23., Benedetto 84., ill. Morlanes 51., De Tomás 52.)
Osasuna–Granada 1–1(Chimy Ávila 45., ill. Montoro 90.)
Barcelona–Real Madrid 1–2 (Agüero 90+7., ill. Alaba 32., L. Vázquez 90+3.)