Rodrygo duplázott, kupagyőztes a Real Madrid!

2023.05.06. 21:50
Rodrygo (szemben) duplája döntött (Fotó: AFP)
A spanyol Király-kupa döntőjében a Real Madrid 2–1-re legyőzte az Osasunát, és megszerezte 20. elsőségét a sorozatban.

SPANYOLORSZÁG
KIRÁLY-KUPA, DÖNTŐ
Real Madrid–Osasuna 2–1 (1–0)
Sevilla,Estadio La Cartuja,57 000néző.Vezette:Sánchez Martínez
REAL MADRID:Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, Camavinga – Tchouaméni (Rüdiger, 69.), Kroos (Modric, 82.) Valverde – Rodrygo (Asensio, 90.), Benzema, Vinícius Júnior.Vezetőedző:Carlo Ancelotti
OSASUNA:Sergio Herrera – Rubén Pena (Rubén García, 75.), Aridane Hernández, David García, Juan Cruz – Torró (Pablo Ibánez, 89.), Moncayola, Moi Gómez – Oroz, Budimir (Chimy Ávila, 70.), Abde (Kike Barja, 75.).Vezetőedző:Jagoba Arrasate
Gólszerző:Rodrygo (2., 70.), ill. Torró (58.)

Hatalmas érdeklődés mellett rendezték meg a Real Madrid és az Osasuna döntőjét, a sevillai mérkőzésre természetesen már régen elkeltek a jegyek, de még a hamis „zsugából” is ezerszámra vásároltak be a peches és hiszékeny drukkerek. A szokásos énekes-táncos műsor után a tavalyi győztes képviseletében Joaquín behozta a pályára a Király-kupát, nem is sokkal később meg rátette a kezét a trófea egyik fülére a madridi csapat: Vinícius Júnior bal oldali beadását Federico Valverde átlépte, Rodrygo meg a kapuba rúgta a labdát az ötös elől.

Alig 107 másodpercet kellett várni a mérkőzés első góljára.

Vinícius nagyon élt, igaz, látványos volt a sebességkülönbség a brazil és a védője, Jon Moncayola között. Vinícius és a passza után Karim Benzema is kihagyott egy helyzetet, a másik oldalon Ante Budimir fejesét fogta Thibaut Courtois, Abde jó lövését pedig kivágta a jobb alsó elől Daniel Carvajal.

A hajrá azzal ment el, hogy Vinícius Júnior összeveszett mindenkivel, akin vörös színű felső volt, kapott egy sárga lapot, az ellenfél pedig igyekezett provokálni, felidegesíteni őt.

David Alaba szép szabadrúgásából nem lett gól, Lucas Torró a 16-os elől a jobb alsóba talált – pár évvel ezelőtt még örült volna ennek a jelenetnek a Real, de a középpályás már az Osasunát erősíti.

Megrázta magát erre a Real, kis szerencsével szerzett ismét gólt Rodrygo, aki előtt realosként Juanito tudott duplázni a hazai kupa döntőjében – a kiváló csatár a Real B-csapata ellen lőtt két gólt, 1980-ban.

Innen már nem engedte ki a győzelmet a kezéből a Real, és 20. alkalommal is diadalmaskodott a sorozatban, ám az Osasunának sem kell szégyenkeznie a mai teljesítményért. A bajnokság már elúszott a címvédőnek, de a Bajnokok Ligájában a döntőbe jutásért játszik.2–1

Pedro Martín szerint a Real a 100. nagy trófeáját szerezte, a Barcelona 98-nál jár, Florentino Pérez az elnöksége alatti 32. trófeával beérte a nagy Santiago Bernabéut. Ancelotti 10 kupasikerrel Miguel Munoz (15) és Zinédine Zidane (11) mögé ért, Benzema pedig befogta a maga 25 trófeájával Marcelót.

25 kupás...

Ancelotti azonnal rohant megvigasztalni az ellefél edzőjét.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! Kupagyőztes a Real!

90+5. perc Pablo Ibánez felrúgja Viníciust, sárga lap.

90+4. perc Thibaut Courtois-nak sárga lap. Kitalálták: időt húzott.

90+2. perc Mekkora mentés! Carvajal odalép az ötösön Ávila elé Moncayola kiváló beadása után, blokkol, ráadásul kirúgás.

Öt perc a ráadás!

90. perc Federico Valverde kap sárga lapot Gómez ellökéséért.

90. perc Asensio remek passzát nem lövi el jobbal 14-ről Vinícius, középre passzol Benzema felé, kivetődik Herrera.

89. perc Pablo Ibánez váltja Lucas Torrót. Marco Asensio meg Rodrygót.

83. perc Kike Barja kap sárga lapot reklamálásért és labdaeldobásért.

83. perc Barja jobblábas, 18 méteres lövése megpihen Courtois keze között.

82. perc Luka Modric be, Kroos le.

78. perc Moncayola 17 méteres lövését kirúgja az ötösről Carvajal.

Ezelőtt 1980-ban Juanito jutott el két gólig egy Király-kupa döntőjében, a Castilla, a fiókcsapat ellen.

75. perc Szép támadás végén Benzema jobbal 14-ről egy védőbe lő, Alaba jobbal hatról a léc fölé vágja Valverde jobb oldali beadását.

75. perc Rubén García váltja Penát, Kike Barja pedig Abdét.

75. perc Eduardo Camavinga odarúg Penának, villan a sárga lap.

70. PERC ISMÉT VEZET A REAL, ISMÉT RODRYGO TALÁL BE! Vinícius bal oldali beadását David García Kroos elé tolja, de aztán blokkolja a német 17 méteres, jobblábas lövését, ám a labda az ötös jobb sarka és Rodrygo elé kerül, aki jobbal félmagasan a jobb felsőbe lő. A vetődő kapus fölött: 2–1!

69. perc Antonio Rüdiger be, Tchouaméni le, Chimy Ávila be, Budimir le.

67. perc Abde bal oldali beadását kifejli a 16-osról Carvajal.

Az Osasuna góllövői a kupadöntőkben: John Aloisi (2005), Torró (2023).

66. perc Kroos bal oldali szögletét kifejeli az ötösről Torró.

65. perc Abde passza rövid Gómez felé, közbelép a 16-os előtt Alaba. Moncayola szereli Viníciust.

62. perc Benzema bead balról Hernández mellől, Valverde a jobb sarok mellé pattintja 13-ról a labdát.

60. perc Lassan mindenki a helyére megy, folytatjuk.

Pár Osasuna-drukker áttöri a rácsot, de a pályára azért nem futnak be. Fáklyák égnek, eloltják.

58. PERC Az egykori realos LUCAS TORRÓ jobbal a jobb alsóba lő 19 méterről, középről, Abde balról jövő lapos passza után. 1–1!

55. perc Mezőnyharc.

52. perc Pena jobb oldali beadását éppen csak kifejeli Abdi elől Carvajal, az ötösön belül.

51. perc Vinícius jobbal 17-ről a léc fölé lő, Rodrygo nagyot futott előtte a jobb oldalon, a beadását Benzema a bal szélre tolta.

50. perc Nem tud mit kezdeni a labdával az Osasuna, sikeresen támad le a Real.

49. perc Camavingát futtatja Vinícius, a bal oldali beadást Benzema ballal a jobb alsó mellé vágja 10-ről.

49. perc Folytatja.

47. perc Carvajal rosszul lép, felemelt kézzel jelzi, meghúzódott.

46. PERC FOLYTATJUK!

Fotó: AFP

45+5. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Vinícius Júnior kap sárga lapot, pedig igaza volt most. Pena odamegy hozzá, gúnyosan provokálja. Kap Pena egy... szóbeli figyelmeztetést.

44. perc Ismét reklamál, Rodrygót rúgták meg. Ápolás.

43. perc Vinícius egyre idegesebb.

A Rea az Osasuna elleni legutóbbi 18 meccséből egyet sem veszített el, ez a klubrekordja az Osasuna ellen.

41. perc Éder Militao ellöki fölöslegesen a felezőnél Orozt, sárga lap.

40. perc Tchouaméni szereli acélkeményen a bal szélen Gómezt.

40. perc Camavinga újabb középtávoli lövése sem az igazi.

37. perc David García elkapja fektében Benzema bokáját, sárga lap, de csak utólag, mert előtte Tchouaméni pasza után Camavinga a 16-os elől a léc fölé lőtt.

35. perc MELLÉ, Rodrygo passzát Vinícius jobbal nem sokkal tekeri a bal, azaz túlsó sarok mellé 18-ról, picit balról, Moncayola mellől.

33. perc Torró jobbal 22-ről a nézők közé vágja a labdát.

32. perc Szabadrúgás, és... LÉC, Alaba ballal milliméterekkel téveszti el a bal felső sarkot kissé balról, 27 méterről. Herrera hatalmasat repült, de nem érte volna el a labdát, ha az picivel lejjebb, azaz kapura megy.

27. perc Jó kontra, Vinícius és Benzema variál, közbelép az ötös bal sarkán Hernández. Korner, Kroos be, Budimir ki, Kroos újabb beadása után Rodrygo emel az ötösre, ez meg Hernándezé.

Torró volt realos, de csak a kispadig jutott ott a profik között.

26. perc Nagy mentés, Carvajal kirúgja a jobb alsó elől Abde nyolcméteres, kissé jobbról jövő, jobblábas lövését!

24. perc Herrera! Tchouaméni passzával megindul Vinícius, Rodrygo hátrasarkazza a labdát Benzemának, aki a jobb alsóba lőne ballal 14-ről, de hatalmas vetődéssel odaér a kapus.

22. perc Budimir a légtér ura, de Alaba mellől a léc fölé fejel nyolc méterről. Gómez adott be a jobb szélről.

A lelátón némi Osasuna-fölény (Fotó: AFP)

21. perc Jon Moncayola lerántja Viníciust, sárga lap.

20. perc Vinícius balról középre ad, Gómezt megelőzi Valverde, de jobbal az égbe lő.

16. perc Viníciust keresik minden labdával szinte, megindulna... szereli Moncayola.

Rodrygo: 51 meccs az idényben, 15 góllal és 11 gólpasszal. Vinícius: 50 meccs, 22 góllal és 21 gólpasszal.

15. perc Mellé, Moncayola jobb oldali szabadrúgását az ötös elől a bal sarok mellé fejeli Torró.

11. perc Hernández segíti ki Moncayolát a bal oldalon, remek becsúszással szereli Viníciust, aki hatalmasat repül, de nem volt szabálytalanság.

9. perc Valverde mellett Torró fejre áll, de szó szerint, szerencsére nincs sérülés.

Vinícius nagy szópárbajt vív Moncayolával, majd minden vörös mezessel, aki szembe jön.

8. perc Pena megkavarja a jobb szélen Camavingát, a beadás is jó, Oroz 11-ről a belga kapushoz fejeli a labdát.

7. perc Pena jobb oldali beadását Budimir 10-ről kapura fejeli, jobbra elvetődve fogja a labdát Courtois.

6. perc Pena felfut a jobb szélen, kiharcol egy szögletet.

Közben kiderült: Valverde tudatosan engedte el a labdát a mögötte érkező brazilnak.

2. PERC GÓLLAL! Vinícius megy el a bal oldalon Pena mellett, a lapos beadás nem jó a középen érkező Valverdének, nem úgy RODRYGÓNAK, aki ballal a léc alá lő nyolc méterről, ballal. A vetődő Cruzról pattant a labda a kapuba: 1–0!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Real tiszta fehérben, az Osasuna tiszta vörösben.

Fotó: Füzesi Bálint

Kollégánk, Füzesi Bálint is a helyszínen

Egy kis örökmérleg: 86 mérkőzés, 54 realos és 13 pamplonai sikerrel, 186, ill. 80 rúgott góllal.