Rio 2016: Rudisha szerint a címvédés élete csúcsa

MTI MTIMTI MTI
2016.08.16. 10:33
Élete egyik legnagyobb pillanatának tartja a kenyai David Rudisha, hogy a férfi 800 méteres síkfutásban megvédte olimpiai aranyérmét a riói játékok hétfői versenynapján.

Szerinte semmi sem hasonlítható ahhoz, amikor egy sportoló képes fenntartani teljesítményét.

„Mivel csak négyévente van olimpia, nagyon fegyelmezetten készültem, kitűztem a célt és kiemelten koncentráltam Rióra” – mondta Rudisha, aki négy évvel ezelőtt Londonban 1:40.91 perces világcsúccsal nyert, most 1:42.15-öt futott a viharos időben nyirkossá vált pályán.

A szám bronzérmese, az amerikai Clayton Murphy szerint Rudisha ellen rendkívül izgalmas versenyezni. „Remélem, nem ez volt az utolsó alkalom, amikor együtt futottunk.”

Rudisha 1964 után az első futó, aki 800-on címet védett, akkor az új-zélandi Peter Snell nyert egymás után kétszer.