Serie A: a Napoli ismét a tabella élére ugrott

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2021.10.17. 19:59
Victor Osimhen fejese eldöntötte a Torino elleni mérkőzést (Fotó: Getty Images)
Az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójáig kellett várnia a Cagliarinak az új idényben elért első győzelmére: hazai pályán a Sampdoria ellen nyert 3–1-re. Az Atalanta 4–1-es diadalt aratott az Empoli otthonában, míg a Napoli a Torinóval szemben elért 1–0-ás sikerével ismét a tabella élére ugrott.

A hazaiak már a mérkőzés 4. percében megszerezték a vezetést, Joao Pedro volt eredményes. Noha a Sampdoria valamivel többet birtokolta a labdát, összességében kiegyenlített játék zajlott. Ennek ellenére a Cagliari a meccs végéhez közeledve tovább növelte az előnyét, Martín Cáceres 19 méterről bombázta kapura a labdát, amely Morten Thorsby lábán megpattantva irányt változtatott, így Emil Auderónak esélye sem volt védeni (2–0). Thorsby a 82. percben szépített, öt méterről fejelt gólt (2–1). A hosszabbításban Matteo Marchetti játékvezető kiállította a Sampdoria mesterét, Roberto D'Aversát, aki büntetőgyanús esetnél túl hevesen reklamált. A 3–1-es végeredményt Pedro állította be a 94. percben, aki immár hat gólnál jár az évadban.

Az Atalanta sokkal veszélyesebben játszott, mint a riválisa, és ennek már a 11. percben meglett az eredménye: remek támadás végén Josip Ilicic talált be (0–1) – először az idényben. Hamarosan ismét elé került a labda, gyönyörű cseleket mutatott be, lepasszolta a labdát a középen helyezkedő Luis Murielnek, aki visszaadta azt, Ilicic pedig 16 méterről egyből kapura tekert, s kiváló gólt szerzett (0–2). Pár perccel később szépített az Empoli, Federico Di Francescót indították távolról; jól vette át a labdát, és szépen fejezete be az akciót (1–2). A második félidő negyedik percében Mattia Viti próbált menteni a kapuja előtt, csakhogy nagyon rosszul ért a labdához, öngól lett a vége (1–3). A találkozó végeredménye 4–1 lett, ugyanis Duvan Zapata is betalált, a 89. percben.

A Napolinak minden esélye megvolt arra, hogy hamarabb vezetést szerezzen a Torino ellen, de Lorenzo Insigne a 27. percben büntető hagyott ki, Giovanni Di Lorenzo második félidőben szerzett gólját pedig les miatt érvénytelenítették. De jött Victor Osimhen a 81. percben, és a fejesével eldöntötte a mérkőzést, 1–0 lett a vége, így a nápolyi együttes a tabella élére állt.

OLASZ SERIE A
8. FORDULÓ
Cagliari–Sampdoria 3–1
(J. Pedro 4., 90+4., Cáceres 74, ill. Thorsby 82.)
Empoli–Atalanta 1–4 (Di Francesco 30., ill. Ilicic 11., 26., Viti 49. – öngól, Tapata 89.)
Genoa–Sassuolo 2–2 (Destro 27., J. Vásquez 90., ill. Scamacca 17., 20.)
Udinese–Bologna 1–1 (Beto 83., ill. Barrow 67.)
Napoli–Torino 1–0 (Osimhen 81.)